Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doubek „zaválel“ v seriálu Nascar Whelen Euro Series

Martin Doubek krouží po nizozemském oválu Raceway Venray za volantem svého Fordu Mustang. | foto: Luděk Řezníček

17 2017
V úvodním dubnovém dvoukole letošního seriálu Nascar Whelen Euro Series ve Valencii litomyšlský pilot Martin Doubek spíš jen paběrkoval, teprve se rozjížděl. Zato naposledy v britském Brands Hatch to od něj byla úplně jiná káva: Doubek se svým Fordem Mustang dojel v Elite 2 dvakrát pátý. Se 139 body ze čtyř závodních jízd je v ní zatím na průběžné sedmé pozici šestidílné soutěže.

„Byl to tady zase pro diváky neskutečný víkend (American Speedfest), po oba dva dny navštívilo okruh kolem 100 tisíc diváků,“ líčil Doubek, který se tohoto seriálu Nascar účastní druhým rokem.

Vedle zmíněných pátých příček zápolil 22letý jezdec rakouské stáje Renauer Motorsport také v prestižnější Elite 1, kde se oproti Barceloně rovněž (v tomto případě mírně) polepšil - obsadil třinácté a dvanácté místo. V této kategorii mu v pořadí aktuálně náleží 16. pozice.

Větší šance uspět ovšem pochopitelně byla v Elite 2. „Na mé nejoblíbenější dráze jsem chtěl bojovat o stupně vítězů, ale v podstatě celý víkend jsme ladili optimální nastavení vozu,“ líčil Doubek.

Dalším podnikem seriálu jsou v polovině července závody na holandském okruhu Raceway Venray, ale ty Doubek vynechá -zdejší klasický ovál mu nesedí. Až na konci téhož měsíce se tak vypraví do německého Hockenheimu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze