Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Doteď jsem střílela jako prase, smála se Zvařičová po úspěšné premiéře na MS

Veronika Zvařičová (uprostřed) a Veronika Vítková (vpravo) se postaraly o nejlepší výsledek českých biatlonistek v úvodním závodě MS | foto: Český svaz biatlonu

14 2009
Ještě před třemi dny vůbec netušila, že si na mistrovství světa seniorů v Koreji zazávodí. V pátek však onemocněla Zdenka Vejnarová a Veronika Zvařičová tak dostala svou velkou šanci mezi dospělými. Nezklamala. Ba naopak vedla si výborně. Dvaadvacáté místo bylo druhým nejlepším výsledkem českých biatlonistek v úvodním sprintu šampionátu.

"Zachránily nás juniorky," uvedl na svazovém webu po úvodním závodu MS v korejském Pchjongčangu trenér Milan Janoušek. Právě dvacetileté Veroniky - Vítková a Zvařičová se postaraly o nejlepší výsledek českého biatlonu v ženském sprintu. Vítková 18. a Zvařičová 22. místem.

"Holky dnes odvedly opravdu parádní výkon. Jak na střelnici, tak na trati," dodal Janoušek, který vyzdvihl zejména představení Veroniky Zvařičové.

"Smekám před ní. Před čtyřmi dny přijela jako náhradnice, odbyla si na mistrovství světa premiéru a neminula ani jeden terč."

Zvařičová stejně jako Vítková absolvovala před dvěma týdny juniorský šampionát v Kanadě, kde spolu se Soukalovou vybojovaly zlato ze štafety.

V Pchjongčangu absolovala teprve druhý závod mezi dospělými a jen těsně jí unikla nejlepší dvacítka. "Vůbec jsem nevěděla, co mám od závodu čekat. Jak budu aklimatizovaná. Vždyť ještě před deseti dny jsem byla v Kanadě, pak chvíli doma, a teď pro změnu v Koreji," vyprávěla rodačka z Bruntálu.

Dvě nuly na střelnici jí velmi mile překvapily. "Jsem ráda, že se mi konečně v této sezóně povedla střelba. Do této chvíle jsem střílela s odpuštěním jako prase," usmívala se  spokojeně.

Přesto si na trati chvílemi připadala jako na výletě. "Vůbec jsem nedokázala odhadnout, zda-li jedu rychle, nebo se jen tak ploužím. Chyběla mi tu nějaká rovina,abych se srovnala do tempa," dodala Zvařičová, která si ve Světovém poháru odbyla premiéru 77. místem při lednovém sprintu v Oberhofu.

Jen o den mladší Veronika Vítková litovala jedné chyby při střelbě vleže i ve stoje "Mohlo to být ještě mnohem lepší, ale na druhou stranu jsem za takový výsledek štastná a věřím, že dobrou výchozí pozici zužitkuji i ve stíhacím závodě," přeje si dvojnásobná medailistka z nedávného juniorského šampionátu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze