Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace pro lyžařské mistrovství dál rostou. Kraj schválil dalších 15 milionů

Mistrovství světa v Liberci se prodražuje. Organizátoři žádali po úřadech další peníze. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

24 2009
Dalších 15 milionů korun dostanou pořadatelé lyžařského mistrovství světa. Zastupitelé Libereckého kraje souhlasili s další dotací. Nově schválené peníze půjdou na doprovodný program, jehož náklady mají celkově dosáhnout 80 milionů.

Na nynější příspěvek padne velká část rezervy, kterou měl kraj pro nepředvídatelné výdaje.

Organizátoři šampionátu ho využijí na prezentaci kraje v rámci doprovodných programů. Nepůjdou přitom jen na samotné programy, ale také na úhradu energie a ochrany návštěvníků a další dopravně bezpečnostní opatření, uvedl náměstek pro školství Radek Cikl (ČSSD).

Podle odborníků však nemá taková dotace přílišné opodstatnění. "Myslím si, že v této době dávat další peníze na marketing už nemá smysl," říká Daniel Köppl, šéfredaktor odborného týdeníku Marketing & Media. Dále čtěte: Liberecký kraj rozhodne o dalších milionech pro MS. Má dotace smysl?

Daňové poplatníky už lyžařský šampionát v Liberci přišel na více než dvě miliardy korun. Nakládání s veřejnými prostředky při přípravě sportovišť a ubytovacích kapacit ze strany Liberce a Technické univerzity v Liberci kritizoval nedávno Nejvyšší kontrolní úřad, který podal v této souvislosti trestní oznámení. Dále čtěte: Město Liberec a Technická univerzita chybovaly při financování MS

Liberecký kraj už v minulosti na mistrovství světa přispěl 149 miliony korun, které směřovaly hlavně do infrastruktury.

MS v Klasickém lyžování v Liberci - všechny články
Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze