Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nešťastný Grace of Gracie. Svůj vítězný finiš v St. Legeru nepřežil

Momentka z dostihů ve Velké Chuchli - Cena prezidenta republiky | foto:  František Vlček, MAFRA

28 2016
Fatálním zraněním vítězného koně Grace of Gracie těsně za cílem skončil poslední klasický dostih sezony St. Leger v Praze Velké Chuchli. Tříletý hřebec po tuhém boji v závěrečném dostihu Trojkoruny porazil favorizovaného Gontchara, vítěze Českého derby, při doběhu si však poranil pravou přední nohu a musel být utracen.

Při jeho klopýtnutí těsně za cílovým mezníkem skončil na zemi i žokej Jiří Palík, který dlouho ležel před hlavní tribunou.

„Byl to nešťastný kůň, tento doběh to jen potvrdil,“ řekl Palík. „Já jsem v pohodě, mě nic není. Měl jsem dneska dobrý dostih, ale bohužel přišlo toto neštěstí,“ citoval žokeje dostihový server galopp-reporter.cz.

„Myslím, že jako čtyřletý mohl být hodně dobrý,“ litovala trenérka Lenka Horáková.

V druhém ročníku Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni s dotací milion korun triumfoval Anaking před obhájcem prvenství Fafintadenientem. Ten měl sice s Josefem Váňou mladším v sedle blízko k dalšímu vítězství v jediné pražské klasické steeplechase, Anaking s Jaroslavem Myškou měl ale při svém prvním startu v Česku lepší finiš.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli

St. Leger, rovinový dostih (2 800 m, tříletí koně) - závěrečný závod Trojkoruny: 1. Grace of Gracie (ž. Palík, tr. Horáková, stáj BORS Břeclav), 2. Gontchar, 3. Golden Devil. Výrok: tuhý boj 1 - 1 1/4 - 2 1/4. Čas: 2:56,55.

Velká národní Josefa Váni Agrofert, steeplechase (4 500 m, čtyřletí a starší koně): 1. Anaking (ž. Myška, tr. Myšková, stáj Dr. Charvát), 2. Fafintadenient, 3. Oldfieldroad. Výrok: jistě 1/2 - 8 - 1. Čas: 5:28,33.

Další dostihy:
I.
Rabbit Mountnelson (Kubík) - Remino - Corvina
II. Princess Lee (am. Grbavčicová) - Drama - Tamid
III. Darien (ž. Rája) - Trinis - Golden Sarah
IV. Sorahho (am. Hradcová) - Delfina - Kitty Lot
V. Anitschka (ž. Rája) - Tapajo - J’en Reve Deja
VI. Mizuri (ž. Murzabajev) - Maceshka - Ella

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze