Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dostihy v Pardubicích skončí víkendovou Cenou Tiumena

Víkendový dostih ponese jméno vítěze Velké pardubické Tiumena | foto:  Michal Růžička, MAFRA

22 2010
O víkendu skončí dostihový seriál na pardubickém závodišti. V hlavním dostihu se představí dva neúspěšní koně ze startovní listiny Velké pardubické. Tradiční poslední dostihové klání na závodišti v Pardubicích nese název podle posledního vítěze Velké pardubické - Tiumena.

Na startu hlavního dostihu jsou i koně, kteří měli být Tiumenovými soupeři před dvěma týdny. Jenže Il En Reve byl svým žokejem zadržen v průběhu dostihu a Baggio trenéra Čestmíra Olehly do Pardubic ani nepřicestoval kvůli horečce.

"Muselo to být jen něco lehčího, protože už v neděli byl kůň v pořádku. Protože náš největší soupeř Valldemoso nakonec bude startovat ve Slušovicích, myslím, že by to mohlo dobře dopadnout," řekl žokej Jaroslav Myška, který černého hnědáka v hlavním dostihu povede.

Kůň s fotbalovým jménem letos na poslední pokus absolvoval kvalifikaci na Velkou pardubickou, ve které získal pod žokejem Jaroslavem Brečkou čtvrté místo. Z projevu koně ale bylo jasné, že dostih šel takzvaně na jistotu, aby se dostal do Velké.

Cena Orling nabídne zajímavé koně

V sobotu by mu měl být soupeřem zejména urostlý hnědý hřebec Jester, který se zřejmě bude starat o tempo dostihu. Při svém posledním startu byl zastaven. Z pěti letošních startů doběhl třikrát na bodovaném místě. Jeho šance navíc zvedá také angažovaný žokej Josef Bartoš, třetí muž aktuálního žebříčku překážkových jezdců.

Na malých závodištích se letos dařilo i Jaadymu trenéra Milana Theimera. Valacha dřív s výbornými výsledky připravoval Čestmír Olehla, letos ale kůň změnil trenéra. Zajímavá společnost koní se sejde i v Ceně Orling. Sázkaři si zřejmě dobře rozmyslí, zda na tiket napíšou jméno papírového favorita Rabbit Wella. Hřebec si totiž v rámcovém dostihu při Velké pardubické umanul, že neodstartuje, a tak se dostihu vůbec nezúčastnil.

Vítězstvím se při posledním startu uvedla v Pardubicích klisna Sajma, výborný závěr dostihu má Dobyvatel z Dostihového centra Zámrsk, odkud pochází trojnásobný šampion Velké Peruán.

Podceňovat nelze ani čtyřletou klisnu Trinity úspěšného trenéra rovinových koní Václava Luky mladšího.

Na dostihové dráze se bude hrát i americký fotbal

Na závodišti však nebudou sportovat jen dostihoví koně, ale také hráči amerického fotbalu. Ve dvou přestávkách mezi dostihy návštěvníci zhlédnou ukázky amerického fotbalu v podání hráčů klubu Pardubice Stallions.

"Přímo na dostihové dráze předvedeme hru a herní akce. Abychom diváky více zasvětili do amerického fotbalu, bude ukázka probíhat s komentářem," uvedl Petr Košťál, jeden z funkcionářů a zároveň hráčů pardubického klubu.

Kromě amerického fotbalu nabídne doprovodný program závěrečného mítinku rovněž tradiční vložený dostih poníků. Poběží se v přestávce mezi prvním a druhým dostihem.

Poslední pardubický mítink v letošním roce startuje v sobotu v pravé poledne a celkem čítá sedm dostihů.Najdete na iDNES.czmobilní verze