Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dostihy se v karlovarských Dvorech uskuteční letos naposledy

Dostihy - ilustrační foto. | foto: Radek KalhousMF DNES

13 2010
Škoda. Říkám já a se mnou mnozí další. Je totiž konec, alespoň pro letošek. V neděli jdeme na dostihové závodiště ve Dvorech letos naposledy, ale určitě ne s nostalgií. Vždyť za rok se sejdeme zase. "Zakončení úspěšné sezony," pochvaluje si i vedoucí pořadatelského sboru Ivan Janatka.

Vrcholem šestého dostihového dne letošní sezony bude tradiční Pohár Grandhotelu Pupp nebo jinak Cena Masise, rovina I. kategorie na 1200 metrů. Ve startovním poli sedmi koní se najdou favorité.

"Anglický odchovanec trenéra Šavujeva Moin Kum, nebo irský Kalanisi Queen, který byl letos ve Varech druhý a v Chuchli třetí," míní Janatka.

Pořadatelé připravili celkem sedm dostihů a příznivci turfu si přijdou na své. Dalším vrcholem by mohla být Cena společnosti Karel Holoubek, rovina II. kategorie na 2000 metrů. "Sešlost je zde báječná, Je to deset nejlepších vytrvalců, " pochvaluje si Janatka. I mezi nimi se najdou favorité. "Určitě Savignon od trenéra Olehly," věří Janatka. Ostatně Olehla je ve Varech častým hostem ač to má nejdál. Musí jet šest stovek kilometrů až z moravské Světlé Hory, kde začínal i Josef Váňa. "Vážíme si jeho pravidelných účastí a také vítězství," říká karlovarský pořadatel.

Ostatně Olehla tomá dobře vykalkulované.

Cesty se mu vyplatí, když bude vyhrávat a kvalitu a zájem na tom má. Savignona by tentokrát mohl potrápit. "Irský Madanpour trenéra Šavujeva," míní Janatka.

Dalším zajímavým dostihem je Cena Car Point Karlovy Vary, rovina III. kategorie na 2400 metrů. "Je plně obsazena dvanácti startujícími.

Favorizuji Barca Rossu trenéra Václava Luky," míní Janatka.

Prvním dostihem dvouletých na velkou vzdálenost je Cena společnosti Kalibra Nova, rovina III. kategorie na 1600 metrů. "Favoritem je Sorbon trenéra Wroblewského, i když to poběží poprvé, Šavujev proti němu nasadí Bes Kempira a Olehla Salgada," vypočítává Ivan Janatka.

Tentokrát si karlovarští turfmani nemohou vsadit na zástupce trenéra Josefa Váni. Region bude reprezentovat pouze tříletý hnědák Calvera trenérky Pavlíny Baštové z Osvinova u Stráže nad Ohří v Ceně společnosti Car Point. Bohužel asi budou velmi vysoké kurzy. "Podle mě je do počtu," dodává Ivan Janatka.

nedělní program

14.30 Cena spol. Jan Becher, rovina IV. kategorie, 1600 metrů.

15.00 Cena spol. Kalibra Nova, rovina III. kategorie, 1600 metrů.

15.30 Cena spol. Thermia Bau, rovina III. kategorie, 1200 metrů 16.00 Cena Masise-Pohár Grandhotelu Pupp, rovina I. kategorie, 1200 metrů.

16.30 Cena spol. Car Point KV, rovina III. kategorie, 2400 metrů.

17.00 Cena spol. Karel Holoubek, rovina II. kategorie 2000 metrů.

17.30 Cena spol. Aquatherm Group KV, rovina V. kategorie, 2000 metrů.

Z hlášených 91 koní startuje 75

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze