Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Váňův svěřenec Wild Danger si řekl o přihlášku do Velké

9 2017
Neukázal jsem vše, počítejte se mnou dál. To je vzkaz vyslaný valachem jménem Wild Danger. Desetiletý hnědák do puntíku splnil taktické pokyny a na pardubickém závodišti opanoval Úvodní Cross Country Koroka.

„Vyšlo nám vše podle plánu, protože jsme se po startu chtěli držet za Miraxem, a jak se uštve, tak jít před něho a vyhrát,“ prozradil kouč Josef Váňa.

Wild Danger v sedle s Janem Kratochvílem si pondělním prvenstvím vysloužil od svého majitele přihlášku na vrchol sezony v podobě říjnové Velké pardubické. Nejdříve se však bude muset kvalifikovat. Loni květnovou kvalifikaci zvládl, ovšem slavný dostih nakonec nejel.

„Ještě 200 metrů před cílem to vypadalo, že budeme mít v cíli na prvních místech dva koně, ale Marcel (Novák) neudržel kolem velké vody nervy na uzdě a šel zbytečně moc dopředu. To ho dle mého stálo druhé místo. Ale stejně je pěkné mít koně na první a třetí pozici,“ dodal Váňa.

Nakonec třetího Rabbit Hawk Winga těsně předčil mohutně finišující Talent s Markem Stromským.

„Jsem nadšený. Talent je tempař. Byli jsme s trenérkou domluvení, že poběžíme tak druzí třetí, jenže dostih se vyvíjel úplně na nic. Místa se tam zavírala, nebylo kde skákat a musel jsem najíždět zvenku, aby viděl a měl prostor,“ popisoval Stromský, jenž měl dokonce myšlenky, že to „zabalí“.

„Propadli jsme se dozadu. Jednu chvíli už jsem chtěl i zastavit, jelikož jsem věděl, že z konce nechodí. Ale překvapil mě, jak to v závěru přeletěl. Po oranici bylo cítit, že se na trávě lepší a že to v něm je. Tlačil jsem ho očima, ale prvního už jsme nestihli. Bylo z toho krásné druhé místo, takže jsem spokojený. Je otázkou, jakým způsobem ho jezdit dále,“ dodal Stromský na adresu šestiletého ryzáka.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze