Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Faltejsek byl v Cheltenhamu sedmý při triumfu Lorda Windermerea

Žokej Jan Faltejsek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

14 2014
Kůň Lord Windermere s žokejem Davym Russellem překvapivě ovládli Zlatý pohár v Cheltenhamu. Český jezdec Jan Faltejsek, dvojnásobný vítěz Velké pardubické, dokončil prestižní překážkový dostih na 5300 metrů s nejstarším koněm na startu Knockara Beau na sedmém místě.

Osmiletý irský valach Lord Windermere se dlouho držel vzadu a nezdálo se, že vyhraje. V závěru ale předvedl skvělý finiš a prodral se k výhře. Kůň startoval v kurzu 20:1 a jeho trenérem je Jim Culloty, který jako jezdec sám Gold Cup jednou vyhrál. Druhý byl o hlavu On His Own a třetí těsně The Giant Bolster. "Klobouk dolů před koníkem. Celý rok takovýhle dostih nepředvedl," řekl BBC žokej Russell.

Po doběhu byl podán protest, ale rozhodčí potvrdili výsledky v cíli s verdiktem, že Lord Windermere na posledním skoku nikoho ze soupeřů neohrozil. "Oddechl jsem si, protože to čekání bylo nervy drásající. Už můžu slavit," řekl Russel.

Předloni dojel Faltejsek s dnes už jedenáctiletým Knockara Beau šestý a letos dobře začal. Po startu šli do vedení, které ale neudrželi. Postupně se propadli do středu pole a v konkurenci třinácti koní doběhli sedmí s odstupem osmi délek za vítězem.

Zlatý pohár v Cheltenhamu

překážkový dostih na 5300 metrů

 1. Lord Windermere (ž. Russell), 2. On His Own (Casey), 3. The Giant Bolster (Scudamore), ...7. Knockara Beau (Faltejsek).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze