Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenáct délek. Dally Hit se ve Varech postarala o rekord

Dostihy | foto: Martin Veselý, MAFRA

9 2016
Propastných jedenáct délek nadělila suverénní Dally Hit v cíli nedělní Ceny města Karlovy Vary dalšímu z favoritů jedničkového dostihu Aldzarbovi. Pětiletá hnědka vedená žokejem Jiřím Pavlíkem se tak postarala o historický rekord akce tradičně věnované památce na karlovarského rodáka a předního žokeje Josefa Dolejšího.

Dostihová sezona na na karlovarském závodišti se uplynulou neděli přehoupla do své druhé poloviny. Divákům nabídla ve velmi příjemném slunečném počasí hned dva jedničkové vrcholy.

Cena města Karlovy Vary, která bývala nejdůležitějším dostihem již při slavnostním zahajovacím mítinku v roce 1899, byla tradičně věnovaná památce na karlovarského rodáka a předního žokeje Josefa Dolejšího a čestné ceny vítězům předávala, tak jako každý rok, jeho manželka Alena.

Od startu tempo dvoukilometrového dostihu I. kategorie určoval Aldzarb vedený žokejem Bauyrzhanem Murzabayevem. Čtyřletý hnědák se kromě bratislavského červnového vítězství ve všech letošních startech umístil do pátého místa a daří se mu také na zdejší dráze, kam se vrátil po roční odmlce a kde slavil už dva triumfy.

V cílovém oblouku se ovšem ze zadních pozic vynořila Dally Hit a s osmičkou soupeřů včetně Aldzarba si doslova pohrála. V cíli pětiletá hnědka vedená žokejem Jiřím Pavlíkem všem nadělila bez většího vydání sil propastných jedenáct délek, což je největší rozdíl mezi prvním a druhým koněm v cíli v historii tohoto dostihu.

A nebyl to jediný z rekordů, který se díky Dally Hit podařilo v dostihu pokořit. Před dvaadvaceti lety se díky Taktovi vedenému žokejkou Romanou Neslerovou z vítězství radovala trenérka Ivana Pejšková, jakožto první žena, která za poslední desetiletí tento dostih vyhrála a o víkendu se tak díky Dally Hit stala zároveň první dvojnásobně úspěšnou trenérkou.

Suverénní Dally Hit si navíc v Karlových Varech připsala už své páté vítězství v řadě.

Vítězný Jarahi

Druhým nejvýznamnějším dostihem nedělního odpoledne V Karlových Varech byla 7. Velká cena BBAG. V poli sedmi mílařů, kteří v nedávné minulosti prošli dražební aukcí v německém Baden – Badenu, se očekával vzájemný souboj růžových barev stáje Lokotrans. Nejlepším ze čtveřice stájových kolegů byl Jarahi, který o tři délky porazil na čele pracující klisnu Kobi.

Rámcový překážkový dostih se nevydařil favorizované dvojici trenéra Josefa Váni. Buonarroti s Váňou juniorem skončil čtvrtý, Trademark byl v průběhu zadržený. Po delší době se na karlovarském závodišti v sedle Northerly Winda vítězně představil trojnásobný vítěz Velké pardubické s Orphee de Blins žokej Jan Faltejsek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze