Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dostihové odpoledne ve Slušovicích sledovali v dešti jen nejvěrnější

POČASÍ DIVÁKŮM NEPŘÁLO. Vinou pošmourného počasí zůstaly ve Slušovicích tribuny pro diváky značně prořídlé. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

29 2015
Závodiště ve Slušovicích hostilo v neděli první letošní dostihový den. Vinou pošmourného počasí však zůstaly tribuny pro diváky značně prořídlé. Útočiště před občasnými přeháňkami hledali návštěvníci dostihů v restauraci, případně pod deštníky na přilehlé zahrádce.

„Počasí se na návštěvnosti výrazně odrazilo. Náklady na jeden dostihový den jsou 100 až 120 tisíc a většinou se dají pokrýt ze vstupného. Když lidi nepřijdou, vznikne nám díra,“ připustil šéf občanského sdružení Dostihy Slušovice Zdeněk Karlach.

Z předem očekávaných několika tisíc diváků tak nakonec zbyly jen stovky nejvěrnějších. Nechyběli mezi nimi pochopitelně sázkaři, kteří mohli na své tikety vybírat z celkem 69 koní, jež se slušovických závodů zúčastnili. Karel Machala se u okénka, kde bylo možné sázky podávat, zastavil téměř před každým dostihem.

„Sázím většinou po 40 korunách a vybírám si z okruhu největších favoritů. Když člověk nesází, dostihy ho tolik nebaví,“ přiznal senior z Olomouce, který do Slušovic jezdí každý rok.

Momentka z dostihů ve Slušovicích. Poslední červnovou neděli se tam letos...
Diváci sledují dostihové klání ve Slušovicích.

Momentka z dostihů ve Slušovicích. Poslední červnovou neděli se tam letos závodilo poprvé.

Vyvrcholením dostihového odpoledne byl závod tříletých koní na 1 800 metrů. Cenu hejtmana Zlínského kraje nakonec těsně vyhrála Vendula Korečková vsedle ryzáka Urbi et Orbi.

„Závod nebyl jednoduchý. Po celý dostih byl koník hodně zavřený, i na cílové rovince se musel protáhnout skulinkou mezi dvěma soupeři. Ukázal ale, že je bojovník,“ ocenila žokejka.

Ve Slušovicích letos uspořádají ještě čtyři dostihové dny. Už na tom příštím, který připadá na 25. července, se návštěvníci pravděpodobně dočkají opravené hlavní tribuny.

„Máme 150 litrů barvy a další vybavení. Měla by vypadat mnohem lépe než teď,“ přislíbil Karlach. Další letošní novinkou, kterou návštěvníci velmi ocenili, bylo navýšení kapacity toalet.Najdete na iDNES.czmobilní verze