Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cena Masise patřila v Karlových Varech klisně Love Connection

Klisna Love Connection v Ceně Masise | foto: Marcela Kozová

15 2017
Loučení s posledním mítinkem letních prázdnin na Hipodromu Holoubek obstarala v doprovodu příjemného dostihového počasí Cena Masise - Pohár Grandhotelu Pupp za podpory Charvát Group (I. kategorie na 1 200 metrů). K nejvážnějším uchazečům o prvenství v důležitém testu dvouletých koní patřil v sedmihlavém startovním poli díky svým předchozím výkonům Quintero.

Napajedelský odchovanec se vydal po stopách tréninkové kolegyně Saši, která v loňské edici kralovala. Nakonec nad jeho síly byly dvě soupeřky.

Love Connection využila zkušenosti z předchozích dvou startů, ve kterých pokaždé doběhla druhá. V cílové rovince zrychlila a mířila vstříc největšímu úspěchu dosavadní závodní kariéry. Jiří Chaloupka v Ceně Masise naposledy triumfoval v sedle klisny Toinette při ojedinělém současném doběhu se soupeřem Mysterrem. Zároveň ziskem třetího plného zásahu vyrovnal dřívější rekord v počtu prvenství, který držel Martin Srnec.

Druhá v cíli Priscilla se na ni mohutně dotahovala, ovšem v cíli ztrácela téměř jednu a půl délky. Dylanka na svůj vítězný debut nenavázala a dokončila čtvrtá a na zadních pozicích se podle očekávání seřadili poprvé startující Let Fire, Saul a Oriental Glory.

Účastníci hlavního dostihu nebyli jedinými dvouletými, kteří se na travnatém oválu potkali. V Ceně EBF (III. kategorie na 1 600 metrů) si dostihový křest odbylo pět juniorů a patřila jim první dvě místa. Po boji o půl délky se prosadil bělouš Res Judicata.

Vyrovnaná sestava devíti vytrvalců byla k vidění v druhém vrcholu odpoledne. Cena společnosti Charvát Group (II. kategorie na 2 400 metrů). Roli favorita splnil sedmiletý Fernando. Druhé místo ze zdejší Letní ceny klisen zopakovala neustále lepšící se Santa Padrona. Očekávání splnil třetím místem Kerabush a účastník letošního Českého derby Fighting Lips bral dotace za čtvrté místo. Tabulový doběh uzavřel Mystic Golfer, na této distanci a v této kategorii v Karlových Varech vítězný v dubnu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze