Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Došek sahá po třetí výhře

16 2003
Brno - Na jaře tady začali, teď na brněnském Masarykově okruhu skončí sezonu. Kdo? Jezdci seriálu automobilových okruhových závodů Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup. Celkové prvenství zatím nemá nikdo zajištěné. Nejblíže k němu má velezkušený František Došek. Ovšem na paty mu šlape mládí - šanci na konečné vítězství totiž ještě mají Jiří Jupa a Štěfan Rosina. Rozhodující závody čekají piloty octavií už tuto neděli v rámci Podzimní ceny Brna, dopoledne sprint a po obědě maraton.

Třiapadesátiletý okruhový veterán Došek už v seriálu okruhových octavií vyhrál v sezonách 97 a 98. Letos bojuje především s jezdci, kteří jsou o dobrou generaci mladší. Závody pro něj nebyly během roku tím hlavním v životě, nejvíce energie věnoval podnikání ve své firmě.

Závěrečnému klání octavií ale věnuje velkou pozornost. "Bude to bitva ve třech. Jirka Jupa ani Štefan Rosina nebudou brát ohled na moje křížky na zádech, nic mně neodpustí," předpokládá František Došek.

Ten v předposledním závodu seriálu v Mostě příliš neuspěl. Zůstal stát na startu maratonu kvůli technické závadě. Předpokládal, že se mu porouchala spojka. "Bylo to jinak. Rozpadla se poloosa. Málokdo si umí představit, jak mně bylo. Ale mechanici už octavii opravili," říká Došek.

Předchozí pohárový podnik nevyšel podle představ ani dalšímu z kandidátů na celkové vítězství - Jiřímu Jupovi. V Mostě jej zradila převodovka. "To je motorsport, záleží prostě na každém technickém detailu. Brno bude zajímavé, trať je tady hodně široká, dovoluje předjíždění. Bude to boj. Nehodlám nějak taktizovat, pojedu naplno. I když cítím nervozitu, která mě přece jen svazuje," prohlašuje Jupa.

Třetím ve hře o vítězství v sedmém ročníku Česká pojišťovna Škoda Octavia Cupu je benjamínek seriálu, teprve šestnáctiletý, Štefan Rosina. Toho od začátku měsíce zaměstnává především studium na střední škole. "Na velké přípravy nebyl čas, sbíral jsem spíše známky ve škole. Všechno ohledně octavií pro mě začně až při pátečních volných trénincích," doplňuje Rosina.

Jezdci pohárových škodovek absolvují v pátek na Masarykově okruhu dva volné tréninky. V sobotu je čeká kvalifikační trénink a v neděli od 11.10 hodin klání ve sprintu na osm okruhů. Hlavní závod pak absolvují od 15.40 hodin na 15 kol.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze