Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doseděl může hrát v Sydney

19 2000
P r a h a - Podle zprávy Mezinárodní tenisové federace (ITF) se Ctislav Doseděl kvalifikoval na olympijské hry do Sydney. Z mužského žebříčku k 10. červenci se nejdříve do kvóty vešel pouze Jiří Novák, ale fax z londýnské centrály ITF českou nominaci rozšířil. Přímo se na olympiádu dostaly Květoslava Hrdličková a Denisa Chládková, která ovšem start v Austrálii odmítla. Účast má jistou ještě David Rikl, který bude hrát s Novákem čtyřhru.

Teoretickou šanci účasti má Adriana Gerši, pokud se hráčky, které se na hry kvalifikovaly, z turnaje odhlásí. Přesné složení turnaje a možné omluvenky hráčů mezinárodní federace zveřejní začátkem srpna.

Vedoucím olympijské tenisové výpravy se stal Jan Kukal. "Na olympiádu pojedeme jako tým a věřím, že nebudeme do počtu, ale budeme bojovat o medaile," řekl Kukal, který hodně čeká především deblové dvojici Novák, Rikl.

Český tenisový svaz žádá o dvě volné karty, do dvouhry pro Bohdana Ulihracha a do dvouhry i čtyřhry pro Danielu Bedáňovou.

"Ulihrach čtyři měsíce kvůli zranění nehrál, jinak by se na olympiádu dostal, a proto o kartu žádáme," vysvětloval Kukal. Turnaj se v Sydney hraje od 19. do 28. září na dvorcích v New South Wales Tennis Centru. Všechny zápasy se budou hrát na dva vítězné sety, pouze finále mužské dvouhry a čtyřhry se uskuteční na tři vítězné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze