Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doseděl je před zápasem s Brity v pohodě

2 2000
O s t r a v a - V naprosté pohodě, jako osmifinalista Australian Open, přijel do Ostravy k utkání Davisova poháru s Británií přerovský tenista Ctislav Doseděl. Zatímco ostatní reprezentanti trénovali už v neděli, Doseděl se do přípravy na antukovém kurtě na Zimním stadionu v Ostravě-Porubě zapojil v pondělí. "Od čtvrtka do soboty jsem intenzivně trénoval na antuce v Brně a odpoledne jsem v Přerově absolvoval náročnou fyzickou přípravu," řekl Ctislav Doseděl. "Neděli jsem si vyhradil pro odpočinek, abych byl tady fit."

Doseděl se v Ostravě představil už na turnajích IPB Czech Indoor a byl i členem národního družstva, které v roce 1988 v Paláci kultury a sportu vyhrálo mistrovství Evropy. "To jsem byl ještě bažant," upozornil. "Ale vzpomínám si, že atmosféra v hale byla dobrá. Věřím, že tomu tak bude i tentokrát."

Jaké bylo vaše první seznámení se zdejším prostředím?
Povrch je skvělý, hodně dobrý. Krásně se na něm míčky zastavují, není to žádné mýdlo, jak se říká. Jediné, co mi trochu vadí, je, že při smeči při pohledu nahoru se žlutý míč ztrácí.

Je opravdu tak důležité, že budete proti Britům hrát na antuce?
Určitě. Pokud bychom je vzali na jakýkoliv jiný povrch, naše šance na úspěch by byly menší. Ani kdyby přijel Rusedski, nebyl by na zdejší antuce tak nebezpečný, takže naděje na postup je slušná.

Na co se před zápasem s Brity nejvíc zaměříte?
Poslední dobou mám problém s přechodem na síť, abych vystihl správný moment. To jsme už dnes trénovali, měl bych to do pátku spravit.

Tak dobrý vstup do sezony jako letos jste ještě neměl.
To je pravda. Jsem ve výborné herní pohodě. V Austrálii jsem hrál velmi dobře a zvedl si sebevědomí. Minulý týden jsem si odpočinul i psychicky, protože jsem byl čtyři pět dní doma s rodinou.

Čím to, že jste se dostal do takové pohody?
Pro mě je důležité rodinné zázemí. Loni jsem čekal narození syna, z toho jsem byl nervozní, ale teď jsem ve fázi uklidnění, všechno je v pořádku, kluka máme zdravého. Doma mám dobrou základnu, z níž se odrážím. Taky mi hodně pomohlo kondiční soustředění ve Vysokých Tatrách.

Co bude pro vás vrcholem této sezony?
Olympijské hry. Doufám, že mi forma vydrží celý rok, aby na podzim v Sydney kulminovala.

Autor:


Témata: seznámení
Najdete na iDNES.czmobilní verze