Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dosavadní šéf volejbalového svazu Lébl má soupeře. Kandidovat bude Kopecký

Antonín Lébl | foto: ČTK

23 2009
Až dosud měl Antonín Lébl v roli předsedy Českého volejbalového svazu neotřesitelnou pozici. Pro celostátní konferenci svazu, na níž se bude 17. května volit nový šéf, však bude mít soupeře. František Kopecký, předseda představenstva extraligového DHL Ostrava, se rozhodl kandidovat.

Právě jeho kandidaturu podpořili účastníci konference Moravskoslezského volejbalového svazu. "Jejich důvěra mě potěšila. Navíc, když se konference zúčastnil i Tonda Lébl," uvedl František Kopecký, který je úřadujícím místopředsedou Českého volejbalového svazu.

"Mým hlavním cílem je otevřená komunikace s celým volejbalovým hnutím," uvedl František Kopecký.

"Pro kandidaturu jsem se rozhodl pro to, že chci českému volejbalu pomoci," uvedl Kopecký.

František Kopecký

Upozornil, že v minulých letech se volejbalovým funkcionářům podařila i řada dobrých věcí.

"K těm patří webové stránky svazu, zavedení programu DataVolley pro statistiky z utkání, ale i zvýšení počtu televizních přenosů. Díky diplomacii Jana Hronka se k nám dostávají i významné volejbalové akce."

Co by Kopecký rád změnil

- zrušit autoritativní způsob řízení Českého volejbalového svazu,
- zprůhlednit účetnictví svazu i společnosti s ručením omezeným, která u volejbalového svazu funguje,
- zastavit pokles počtu mládeže a zvýšit kvalitu přípravy mladých hráčů a hráček,
- zlepšit propagaci českého volejbalu,
- zvýšit samostatnost krajských volejbalových svazů.

Přesto je František Kopecký přesvědčený, že český volejbal stagnuje. "Ubývá nám mládež a kluby nejsou schopné se prosadit v evropských soutěžích. Mizerné jsou výsledky národních družstev, a to především mládeže. Nejvíce mi ale vadí autoritativní řízení svazu bez komunikace a odborných diskusí na jednotlivých úrovních volejbalového svazu."

 Výsledkem jsou podle něj rozhodnutí správní rady, která jdou proti většinovému názoru odborných pracovníků. "To otravuje spoustu lidí, kteří volejbalem žijí."

František Kopecký upozorňuje i na neprůhlednost účetnictví svazu. "Nikde v příjmových položkách nenajdete příjmy od sponzorů, přestože je máme na všech oficiálních materiálech a hrdě se k nim hlásíme."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze