Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dosavadní hrdinové golfového US Open? Přes 200 odklízečů vody

Pracovníci odklízejí vodu během 1. kola US Open | foto: Reuters

20 2009
Dešti sice neporučili, přesto dokázali připravit hřiště v Bethpage na náročný páteční program. Řeč je o více než dvou stech zaměstnanců a dobrovolníků, kteří se že čtvrtka na pátek snažili ze hřiště dostat hektolitry vody. A hráči na jejich adresu jen hýřili pochvalami.

Po propršeném čtvrtku nad Bethpage Parkem slavili hráči i fanoušci na US Open slunný den a takřka vynikající podmínky pro dobré výsledky.

Prudký liják, který úvodní kolo přerušil už po třech hodinách, nadělal greenkeeperům spoustu práce, aby dokázali připravit hřiště na náročný pátek.

A hráči nešetřili pochvalami.

"Předvedli skvělou práci, je skoro neuvěřitelné, že to hřiště dali do pořádku," řekl Mike Weir, který byl po prvním kole v čele turnaje.

"Podívejte se, já měl na sobě bílé boty a jsou sotva zašpiněné," řekl s úsměvem Graeme McDowell. "Byl jsem opravdu hodně překvapen, jak bylo hřiště připraveno," pochválil McDowell více než 200 pracovníků, včetně dobrovolníků.

"Je to jedno ze čtyř nebo pěti nejlepších míst pro Open," řekl David Duval, bývalá světová jednička. Duval nastoupil na US Open poprvé od roku 2006.

Poklonu pořadatelům složil i Phil Mickelson, který měl na hřišti v Bethpage největší podporu publika. "Když jsem viděl, jak hřiště vypadalo po dešti, a jak v pátek, skoro jsem nevěřil svým očím," uvedla světová dvojka.

"Byl to skvělý den," ukončil své hodnocení Mickelson. Pokud se vyplní předpovědi meteorologů, tak byl i posledním slunným dnem na letošním US Open.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze