Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dopingový hříšník Schumacher chystá návrat k cyklistice

Stefan Schumacher - Německý cyklista Stefan Schumacher. | foto: Reuters

22 2010
Byl jedním z mnoha, kteří dopingem pošpinili cyklistiku. Za svůj přestupek dostal dvouletý zákaz závodění, trest mu vyprší 27. srpna. Už teď se německý jezdec Stefan Schumacher těší na návrat.

V současnosti vyjednává s několika elitními i druhořadými týmy o angažmá a nevylučuje, že se na závodech objeví už v tomto roce. Koncentruje se však až na sezonu 2011.

"Jsem si vědom toho, že moje rozhodnutí nevyvolá pouze pozitivní reakce," řekl devětadvacetiletý Schumacher agentuře SID. Připustil, že v minulosti zklamal důvěru veřejnosti.

"O to víc se budu snažit v příštích měsících svojí transparentností a otevřeností získat důvěru a ztracené sympatie zpět," dodal.

Na své internetové stránce chce totiž zveřejňovat veškeré informace o své přípravě - tréninkovou náplň, krevní hodnoty i výsledky kontrol. Nechá se prý rovněž dobrovolně testovat.

Kvůli plánovaném comebacku také absolvoval v minulém týdnu osobní rozhovor s šéfem světové federace UCI Patem McQuaidem.

Dopingový skandál kolem Schumachera propukl v roce 2008. Zpětné analýzy jeho vzorků tehdy odhalily, že na Tour de France, kde vyhrál dvě časovky, i na olympijských hrách v Pekingu závodil pod vlivem krevního dopingu CERA.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze