Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak bojujete s dopingem? Atletičtí inspektoři poletí do Moskvy

Dopingová kontrola (ilustrační foto).

25 2015
První kontrola čeká Rusko od listopadového vyřazení z atletických soutěží kvůli systematickému dopingu. Inspektoři mezinárodní atletické federace IAAF přicestují do Moskvy 10. ledna. Budou zjišťovat, jak Rusko plní uložené reformní kroky.

Rada IAAF rozhodla o vyloučení Ruska z mezinárodních atletických soutěží kvůli rozsáhlému porušování antidopingového kodexu. Podle zprávy komise Světové antidopingové agentury WADA se v ruské atletice dopovalo s podporou státu, ničily se uložené vzorky nebo za úplatu zatajovaly pozitivní výsledky testů.

Před návratem do struktur IAAF musí Rusko potrestat sportovce, trenéry, lékaře i všechny další osoby zapletené v minulosti do dopingu a splnit řadu dalších reformních bodů. Postup reforem bude kontrolovat pětičlenný inspekční tým IAAF, vedený norským antidopingovým expertem Runem Andersenem.

První zprávu, na jejímž základě posoudí postup reforem, má rada IAAF dostat na stůl 27. března na jednání v Cardiffu. Už nyní tak je jasné, že ruští atleti nebudou smět startovat na halovém mistrovství světa v Portlandu. Ohrožena je i jejich účast na srpnových olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze