Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Doninngton, ten Pergl nemá v oblibě

25 2006
Praha - Před dvěma týdny startovali na okruhu v Mostě s pohárovým vozem Ferrari 430 Challenge. Teď česko-ruský tým Convers Menx s Ferrari 550 Maranello čeká další závod Le Mans Series v anglickém Doninngtonu. A stáji jde o hodně – o celkové prvenství v kategorii GT1. Je totiž druhá v průběžném pořadí. Jenže bodové rozdíly jsou minimální. Tým s českým pilotem Robertem Perglem čeká závod na tisíc kilometrů.

Seriál Le Mans Series se přehoupl do druhé poloviny a jeho účastníky o nastávajícím víkendu přivítá okruh v anglickém Doningtonu, který pro letošní rok nahradil v kalendáři těchto vytrvalostních závodů okruh Silverstone, jenž závody hostil v minulých dvou letech.

Na startu se seřadí více než čtyřicítka závodních speciálů, do kterých usednou i mnozí bývalý piloti formule 1 - například Stefan Johansson, Hideki Noda, Jean-Marc Gounon, Shinji Nakano, Pedro Lamy či Andrea Montermini.

Souboje ve třídě GT1 jsou velmi vyrovnané a na rozdíl od ostatních, zde ještě zdaleka není o vítězi rozhodnuto. První pětici vozů totiž dělí pouhých sedm bodů. Convers MenX je v průběžném pořadí na druhém místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí tým Aston Martin Racing Larbre.

Dosavadní závody ukázaly, že základním klíčem k dosažení úspěchu jsou vyrovnané výkony, což se posádka Peter Kox, Robert Pergl a Alexej Vasiljev plní.

V Doningtonu je však čeká velmi těžký úkol, startují totiž na poměrně málo známé trati. "Okruh vyžaduje vysoký přítlak, což pro náš vůz není ideální. Daleko lépe se cítí na rychlých tratích. Okruh je v kalendáři Le Mans Series novinkou, takže všichni budou začínat od nuly," říká Peter Kox. "Víme, že můžeme očekávat tuhý boj a nejdůležitější bude udržet vyrovnanost výkonů z předchozích závodů."

I druhý jezdec týmu Robert Pergl potvrzuje, že víkend bude mimořádně náročný. "Na Doningtonu jsem jel s Ferrari Challenge a mám-li být upřímný, není to má oblíbená trať," přiznává Pergl.

Problémy očekává i Ivo Horn, technický ředitel týmu. "Loni jsme ve Velké Británii získali nejlepší výsledek sezony, ale to se jelo v Silverstone. A jak už to v Anglii chodí, klíčovou roli může hrát počasí. Bodové odstupy ve třídě GT1 jsou minimální takže musíme bodovat na všech tratích. Samozřejmě chceme udržet naši excelentní spolehlivost," prohlašuje Horn.

Poměrně dlouhé šestitýdenní přestávky využil tým Convers MenX ke startu v domácím vytrvalostním závodu v Mostě. S Ferrari 430 Challenge dvojice Pergl, Vasiljev pořádně potrápila soupeře. Závod nakonec, i přes dvě kolizí vynucené zastávky v boxech, dokončili na pátém místě, které Vasiljev vybojoval v samém závěru posledního kola.

Klání začíná v sobotu, kdy čeká jezdce první seznamovací a následně i kvalifikační trénink. Vlastního závod na 1000 kilometrů startuje  v neděli ve 12.30 hodin.  
 
Průběžný stav seriálu po čtyřech závodech:
1. Aston Martin Racing Larbre  (Fran., Aston Martin DBR 9) 20 bodů, 2. Convers MENX (Česko-Rus., Ferrari 550 Maranello) 18, 3. LUC Alphand Aventures (Fran., Corvette C5-R) 17, 4. Team Oreca  (Fran., Saleen S7-R) 15, 5. Cirtek Motorsport (Angl., Aston Martin DBR 9) 13, 6. Cirtek Motorsport (Angl., Aston Martin DBR 9) 9, 7. PSI Experience (Bel., Corvette C6-R) 6.

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze