Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Donald a Donaldson... Britský vpád do Madridu potvrdil ještě Davies

Rhys Davies | foto: AP

27 2010
Dvě skórkarty bez bogey a jedna se dvěma eagly - to jsou vizitky tří mužů, kteří se po prvním kole usadili v čele Madrid Masters. Velšané Jamie Donaldson a Rhys Davies doplněni Angličanem Lukem Donaldem.

Vpád britských hráčů na hřiště Real Sociedad Hípica Espaňola je nepřehlédnutelný. Všichni jmenovaní zahráli 65 ran, tedy sedm pod par.

Donaldson je golfistou, pohybujícím se kolem padesátky finančního žebříčku Race To Dubai, zatímco jeho velšský kolega Davies atakuje top 10.

Oba ve Španělsku zapsali sedm birdie, společně na jamkách 3, 7, 8, zbylé čtyři každý jinde.

"Jestli vydrží tak pěkné počasí, někdo tady zahraje něco úplně bláznivého. Možná to budu já," žertoval Donaldson na téma nízkého skóre, jaké se dá očekávat jak v jednotlivých dnech, tak v součtu čtyř kol. Čtyřiatřicetiletý profesionál na své vítězství na evropském okruhu stále čeká, ačkoli už hrál přes 200 turnajů.

Donald už dvakrát pohár nad hlavu zvedal. Dnes sice na začátek kazil, ale jeho bogey na jedničce postupně upadalo v zapomnění. První eagle dvaatřicetiletého Angličana, jenž hraje víc na zámořské PGA Tour, přišel na pětiparové devítce a druhý na šestnáctce, což je rovněž jamka s parem 5.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze