Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Nadšení i úsměvy. Jak se Hašek kvůli sázce proměnil v klokana

14 2016
Schyluje se k napínavému duelu čtvrtfinále florbalové superligy. Pražská Bohemka hostí Bulldogs Brno. Halou Děkanka se rozlévá očekávání. „Hele už jde,“ vykřikne kdosi na tribuně. A opravdu. Ze šatny si to přiskáče maskot Bohemky - zelenohnědý klokan. Diváci šílí. Pod převlekem se totiž skrývá jistý Dominik Hašek.

Nejprve se však vraťme se do půlky února, kdy pomalu končí základní část superligy. Bohemku brzy čeká důležitý duel s Mladou Boleslaví. Na tréninku pár dní před zápasem se zjevuje Dominik Hašek. Bývalý brankář s klubem už pár měsíců spolupracuje na propagaci jeho energy drinku.

A tentokrát se přichází vsadit.

Celé to řekne asi nějak takto: Když s Boleslaví prohrajete, budete týden nosit trička s logem mého nápoje. Když vyhrajete, budu vám na domácím zápase dělat maskota.

Hašek jde na jistotu. Boleslav, v českých podmínkách florbalový Real Madrid, v této sezoně klátí jednoho soupeře za druhým. V listopadu Bohemku rozcupovala 15:1 a Hašek nepochybuje, že se lynč bude opakovat.

Překvapení borci výzvu přijímají. Kapitán Vojtěch Bagin si s Haškem potřese rukou. Kdo by odmítl možná nejlepšího hokejového brankáře všech dob?

„Na benzice jsem upravil Blesk, Sport a Aha, aby byly pěkně srovnané,“ vzpomíná...

A tak přichází 15. únor, den očekávaného zápasu. Hašek se dostaví osobně, a v krásně zaplněné hale na Podvinném mlýně dokonce vhazuje úvodní buly. Přesně jako o rok dříve v NHL v Buffalu, které v lednu 2015 slavnostně vyřadilo jeho dres s číslem 39.

Teď však na hřišti skáče děravý míček a český brankář se nestačí divit, jak se zápas vyvíjí. Borci Bohemky se činí, soupeře tlačí, mají navrch. Žene je hrdost - žádný z nich se nechce stát chodící reklamou pro Haškův drink.

Zápas nakonec skončí 9:6 pro domácí. Ochozy bouří („běžné“ fanoušky přišel podpořit i fotbalový kotel Bohemians), Hašek nervózně polyká. Právě prohrál sázku.

Děti si to užily. Došlo i na nájezdy

Haškovo představení je naplánováno na neděli 13.3. V ten den se Bohemka počtvrté utká s Bulldogs Brno. Už zuří play-off a stav série je zatím 1:2 pro Moravany.

Dominátor přijíždí na parkoviště před halou zhruba půl hodinu před zápasem. „Nedá se říct, že bych se těšil, ale je to nová výzva. Mám tu i nějaké spodní prádlo, abych si ten kostým měl na něco natáhnout. Přede mnou už ho jistě mělo hodně lidí,“ žertuje a pádí do šatny, aby se převlékl.

V šatně se souká do klokaního úboru a jde mu to rychle. Je to přece skoro stejné, jako když na sebe dříve nandával brankářskou výstroj. Pak už se vydává na palubovku, děti šílí, dospělí se potměšile usmívají.

KLOKAN V BRÁNĚ. Dominik Hašek prohrál sázku s florbalisty a na domácím zápase...
Dominik Hašek v klokaním úboru fandí hráčům FBŠ Bohemians.

Před zápasem i během první třetiny jako klokan hopká po hale, mává rukama a burcuje fanoušky. Svou roli hraje tak dobře, že pochybovační diváci znejistí. „Je to vůbec on?“ ozývá se z publika.

Je to on. V první přestávce, když oba týmy odešly do kabin, se totiž vydává do branky a na pár minut se vrací do starých časů. Děti s florbalkami na něj jezdí nájezdy a Hašek se při zákrocích válí po zemi jako kdysi na ledě.

O chvíli později pak v šatně vyčerpaně svléká masku a odpovídá novinářům. „Snažil jsem si to užít. Je v tom horko, ale bavilo mě to! Snad se bavili i diváci.“

„Myslím si, že hlavně děti v publiku z něj by nadšené, ty si to užily hodně,“ chválí brankáře kapitán Bohemky Bagin.

Hašek se pak v civilu vrací na tribunu. A sleduje, jak Bohemka jede a nakonec Brno poráží 6:3. Dvěma góly a asistencí zazáří Martin Šimek, kterému pak po zápase předává cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Slavný Dominik Hašek si tedy svou povinnost splnil. A doufá, že se na kamarády z FBŠ Bohemians ještě během play-off podívá. Nejlépe v půlce dubna v O2 areně na Superfinále. Ale tam ještě vede dlouhá cesta.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze