Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kousl jsem se, říká malý tvrďák Dvorský z Ostrava Steelers

Dominik Dvorský | foto: ostravasteelers.cz

9 2017
V roce, kdy tým Ostrava Steelers hrál posledně finále nejvyšší domácí soutěže amerického fotbalu, se Dominik Dvorský narodil. Postavou sice nevysoký, ale o to rychlejší a tvrdší runningback nyní pomohl Steelers do Czech Bowlu dvěma touchdowny v semifinále.

„Ale byl to hrozně těžký zápas, ať už počasím, nebo tím, že Lions jsou sami o sobě těžkým soupeřem. Fakt těžký, ale kvalitní zápas,“ prohlásil objev loňské sezony, který své kvality potvrdil i v letošní základní části soutěže, když s míčem naběhal suverénně nejvíce yardů.

V semifinále jste se nejprve ukázal touchdownem po běhu dlouhém 68 yardů. Byla to připravená akce?
Musel jsem improvizovat, protože hra byla stavěná na druhou stranu, ale já to popletl, protože jsem byl trochu otřesený. Běžel jsem doprava, naštěstí Oskar, náš finský quarterback, pohotově zjistil, že jsem trochu jinde. Hodil mi balon a­byl z­toho nakonec touchdown.

Fotogalerie

Otřesený jste byl asi více, když jste poločasovou přestávku strávil v sanitce a třetí čtvrtinu na střídačce.
Dostal jsem velkou ránu na hlavu, na chvíli mě to vyřadilo. Náš kouč Luke Wildung mi řekl, že na hřiště už nepůjdu, protože měl podezření na otřes mozku.

V poslední čtvrtině už jste zase hrál. Ulevilo se vám?
Řekl jsem si, že mě kluci potřebují. Honza Musil, i když je to skvělý runningback, to nemůže doběhat sám. Lions rozdávali tvrdé hity, o to to bylo těžší. Kousl jsem se, řekl jsem Lukovi, že jsem připravený nastoupit. Souhlasil, ale musel jsem mu slíbit, že si nebudu chodit pro velké rány. Že se jim budu vyhýbat.

Vyhýbal jste se umně, přidal jste další touchdown.
Spoléhali jsme na to a čekali jsme, že si Lions budou myslet, že ten kousek půjdeme středem. Zkusili jsme to venkem, receiveři to skvěle zablokovali a vyšlo to. Je to práce celého týmu, klukům patří dík.

Co je pro vás Czech Bowl?
Před sezonou byl cíl dostat se do play-off. Teď jsme v Czech Bowlu, což je obrovský sen. Ostrava je v­něm znovu po 20 letech. Pokud to bude stejně jako v roce 1997, budou Steelers mistry.Najdete na iDNES.czmobilní verze