Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Domácí šampionát má zvýšit počet limitů

21 2006
Praha - Šestici jistých účastníků halového mistrovství světa v Moskvě má o víkendu rozšířit domácí šampionát atletů v Praze-Stromovce. Trenér reprezentace Václav Fišer však nepočítá, že by počet splněných limitů dramaticky vzrostl. Nominaci na šampionát uzavře Český atletický svaz v pondělí.

V týmu jsou zatím desetibojař Roman Šebrle, tyčkařka Pavla Hamáčková a výškaři Barbora Laláková, Iva Straková, Tomáš Janků a Svatoslav Ton.

"Halové mistrovství světa nikdy nebyla masovka a ani letos to nebude jiné," řekl Fišer.

Počet českých atletů na HMS se vždy pohyboval kolem desítky. Nejvíce členů, jedenáct, měl tým na šampionátu v Maebaši 1999, odkud přivezl rekordních pět medailí. "Počítám, že ještě někdo o víkendu limit splní," uvedl Fišer.

Atletickou reprezentaci v letošní halové sezoně drtí zranění špiček. Nejhůře je na tom výškař Jaroslav Bába, obhájce bronzové medaile z Budapešti 2004, který si utrhl vaz v kotníku. Lékaři mu zranění museli sešroubovat, a tím je vážně ohrožena Bábova účast dokonce i v letní sezoně.

Bolavé lýtko neumožnilo bojovat o nominaci vícebojaři Tomáši Dvořákovi, kvůli zranění kotníku předčasně ukončil halovou sezonu také mílař Michal Šneberger. Ti všichni na minulém šampionátu v Maďarsku startovali.

Limit má i výškařka Romana Dubnová, ale na HMS mohou z jedné země do disciplíny pouze dva atleti. Dubnová by tak musela jako Straková skočit alespoň 196 cm a svou soupeřku v boji o místo v neděli porazit. Laláková letos zlepšila český halový rekord na 199 cm.

Aspiranty na limit jsou půlkař Jaroslav Růža, jemuž chybí 35 setin sekundy, ale doma nemá soupeře. "Proto to bude mít těžké," podotkl Fišer.

Ve hře jsou také překážkáři Stanislav Sajdok, jemuž chybějí čtyři setiny, a Lucie Martincová, které schází osm setin. O Moskvu mohou bojovat i tyčkaři Adam Ptáček, obhájce stříbrné medaile, či Štěpán Janáček a Kateřina Baďurová, a dálkařky Denisa Ščerbová a Martina Darmovzalová.

Domácího šampionátu se zúčastní i Šebrle, který by měl běžet šedesátimetrový sprint, překážky a skákat o tyči. Zdravotně v pořádku je už prý také Dvořák, jenž se přihlásil na překážky, tyč a kouli.

Mistrovské boje začnou v sobotu ve 12:00 skokem o tyči žen, v neděli odstartuje program o hodinu později.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze