Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Domácí golfovou špičku čeká nejdelší jamka a výzva v podobě rekordu hřiště

Czech PGA Tour (snímek z finále Czech Masters v Sokolově) pokračuje o víkendu turnajem v Mladé Boleslavi. | foto: Martin Kabát

3 2010
Početně omezené startovní pole, sponzorské pozvánky, poslední příprava na kvalifikaci a očekávaný rekord hřiště. To všechno charakterizuje osmý turnaj české profesionální série, která po šestitýdenní přestávce pokračuje v Mladé Boleslavi.

Hřiště Sand Martin´s Holes bude dějištěm takového podniku poprvé, a proto se diváci mohou těšit hlavně na to, jak si domácí elita povede na proslulé jamce číslo patnáct. Pětipar je svými 619 metry ze "žlutých" nejdelší v republice a bílé kameny mistrovského odpaliště jsou položeny ještě o 33 metrů dál.

Délka, kterou si odvážní hráči mohou zkrátit odpalem přes pravý rough, není jediným úskalím patnáctky. Po levé straně je téměř celá ohraničena autem a snahu o birdie může snadno zhatit trojice bunkerů, chránících green.

"Rozhodně jsou dny, kdy se na green pomalu nelze dostat v regulaci, když fouká a jamka je proti větru. Ale za standardních podmínek to není nemyslitelné," uvedl šéf resortu Roman Svoboda pro server czechpgatour.cz.

Klubovna Golf Mladá Boleslav

Klubovna Golf Mladá Boleslav

Sám bude na víkendovém turnaji, jehož dotace je půl milionu korun, mezi startujícími a je to on, kdo od letošního června drží rekord hřiště o hodnotě 67 ran.

Účastnické pole ČSOB Rendez Vous Golf Classic je omezeno na 60 hráčů a tentokrát je uzavřeno amatérům. Nejlepší padesátku playing pros z aktuálního finančního žebříčku doplňují některá zajímavá jména majitelů divokých karet.

Tu dostal například čerstvý profesionál Petr Zíma, jenž si po změně statutu amatéra zahrál doby domácí golfista i Czech Open v Čeladné. Teprve podruhé se letos na české scéně objeví Švéd Morgan Olofsson, jenž tak nadějně začal a tak mizerné dokončil turnaj ve Mstěticích.

Z domácí špičky bude chybět pouze Petr Nič. Šestý muž národního Order of Merit dal přednost startu v německém Hardenbergu na předposledním turnaji EPD Tour.

Viktor Skalle, druhé kolo Czech Open 2010.

Viktor Skalle se loučí s diváky Czech Open 2010.

Nič spolu s Markem Novým, Petrem Skopovým a Jakubem Svobodou nastoupí za necelé dva týdny do prvního kola kvalifikace na European Tour v německém Fleesensee, zatímco Jakub Kučera a Lukáš Tintěra jsou přihlášeni do rakouského Ebreichsdorfu, kde se hraje už od nadcházejícího úterý.

Pro Nového, Skopového a Tintěru bude mladoboleslavský turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour poslední soutěžní prověrkou před těmito zahraničními starty.

Po dnešním pro-am turnaji začne sobotní první soutěžní kolo postupným startem trojic z jamek číslo 1 a 10 už v 7:30. Lídr série a nejúspěšnější český účastník Czech Open Viktor Skalle startuje spolu s Novým a Tintěrou v 9 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze