Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Doktor přesedne do deblkanoe, pojede s Hellerem

26 2006
Praha - Olympijský vítěz Martin Doktor dlouho zvažoval, zda bude ještě pokračovat v kariéře. Jak se rozhodl? S kanoistikou ještě nekončí! Myslí na další olympijské hry. Ale na nich už nebude závodit v singlkanoi, ale přesedne do deblkanoe s Jiřím Hellerem. Ve středu podepsal smlouvu s resortem ministerstva vnitra, za který závodí.

"Podepsal jsem s tím, že budu jezdit debla s výhledem na olympiádu v Pekingu. Po roce se uvidí, jestli to má smysl nebo ne," řekl Doktor listu Sport, který Informaci přinesl.

Hlavním úkolem v roce 2007 bude pro novou posádku probojovat se na mistrovství světa a skončit tam do šestého místa. To by jim zaručilo účast na olympijských hrách v Pekingu.

S Hellerem, který letos na mistrovství světa přispěl k vítězství reprezentační čtyřkanoe na neolympijské trati 200 metrů, zkoušel závodit na deblkanoi ve Světovém poháru už v roce 2003. Ke změně se ale rozhodl až nyní.

"Debl pro mě může být nový impulz. Těším se na to. I když zatím mě ruce nesvrbí, že bych musel na vodu. Zatím užívám odpočinku," uvedl Doktor.

Bývalého šampiona v posledních letech trápilo, že na vrcholných akcích nedosahoval na absolutní vrchol. Poslední medaili v olympijské disciplíně získal v roce 2004, kdy byl třetí na kilometru na mistrovství Evropy. O rok dříve získal světový bronz na poloviční trati na šampionátu v kanadském Gainesvillu.

Jako velkou příležitost bere spojení s Doktorem i Heller, který dosud jezdil s Janem Břečkou.

"Docela to vzal, zůstáváme kamarádi. Nám teď s Martinem jde prvotně o to příští rok vyjet místo na olympijských hrách. Martin si bude muset na deblkanoi zvykat, je to jiná jízda. Ale s jeho výkonností, zkušenostmi a technikou to určitě zvládne velice rychle," řekl.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze