Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doktor je zpět z Afriky, bojí se zimy

16 2003
Praha - Rychlostní kanoista Martin Doktor se nad ránem vrátil ze soustředění v Africe a svůj tréninkový pobyt si moc pochvaloval. "Splnili jsme všechno, trénovali více než před rokem. Doufám, že to bude na výsledcích znát," uvedl bývalý mistr světa i Evropy. Teď má strach, jak zdravotně ustojí přesun z tepla do zimy.

Měl strach, jestli jeho rodina a hlavně syn Felix první cestu do Afriky a více než měsíční pobyt v Pretorii zvládne. Nakonec si mohl ulevit, všechno proběhlo hladce, v Jihoafrické republice ve výšce 1600 metrů nad mořem udělal hromadu práce. Letěl se svou rodinou, trenérem a otcem Josefem Doktorem a maminkou přes noc, aby dvouletý Felix cestu prospal.

"Bál jsem se toho, Felix je totiž živější typ. Nevěděl jsem, co od toho mám čekat," připustil dvojnásobný medailista z letošního mistrovství světa v Gainesvillu. "Ale bylo to v pohodě, naprosto bez problémů. Líbilo se mu tam, mohl běhat v teple nahatý," smál se dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty. Syn ho od tréninku nerušil, starala se o něj manželka Kateřina. "Chodil jsem s nim po obědě spát," povídal s úsměvem Doktor.
 
Pobyt v Africe neměl být tak náročný, hlavní část přípravy na olympijské hry v Aténách by měl Doktor absolvovat při dalším pobytu v teple v únoru a březnu. "Ale stejně to byla pořádná fuška," řekl devětadvacetiletý sezemický kanoista. I díky více než třicetistupňovým teplotám neměl Doktor žádné zdravotní potíže, starosti mu ale dělá přesun do zimy v Čechách. "Snad to všichni přežijeme," doufal.

Počasí mu v Africe trochu dělalo problémy. "Trochu možná víc foukalo než loni, ale nebylo to tak hrozné, pádlovat se dalo," prohlásil. Právě kvůli velkému větru chtěl po Novém roce vyzkoušet olympijský kanál ve Schinias, ale pořadatelé se nechali slyšet, že tam nikoho trénovat nepustí. "Chtěli jsme to vyzkoušet, ale pojedeme tam až na Světový pohár, bohužel," připomněl květnový aténský závod, jediný test kanálu před olympiádou. Na stejné trati měli pořadatelé s větrem problémy při nedávném juniorském světovém šampionátu veslařů.

Protáhne si proto soustředění v Africe od začátku února až do konce března. Předtím ještě vyrazí tradičně na dva týdny na hory do Svatého Mořice, kde bude převážně běhat na lyžích. Nyní ho do Vánoc čekají vedle shánění dárků také společenské události - v pátek setkání s ministryní Petrou Buzkovou, v sobotu vyhlášení ankety Sportovec roku. "Bohužel to je hodně rozlítané, protože chci jet ve středu do Sezemic, abych mohl v Pardubicích v bazénu pádlovat," povídal Doktor. "Vůbec v průběhu svátků musím trénovat," podotkl. Jen Štědrý večer stráví doma v Račicích.

I když soustředění proběhlo podle představ bez potíží, jeden problém Doktor řešit musí. Rozbil se mu totiž displej na mobilním telefonu. "Takže jsem v háji," kroutil hlavou kanoista. "Lovím všechna čísla z hlavy, navíc je mám uložené v telefonu, a ne na kartě. Navíc ani nevím, kdo mi volá," vykládal. "Já si snad příště koupím telefon na kličku..." lamentoval.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze