Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dokičová už má jugoslávské občanství

17 2000
B ě l e h r a d - Tenistka Jelena Dokičová dnes obdržela v Bělehradu jugoslávský pas i občanství, nevyloučila však, že ještě nějakou dobu bude hrát za Austrálii. Sedmnáctiletá hráčka se narodila v Bělehradu, kde žila do roku 1994. Poté její rodina emigrovala do Austrálie a získala tamní občanství. V poslední době ale Dokičové začalo vadit, že australští novináři kritizují jejího impulsivního otce Damira Dokiče, který je pověstný občasnými skandály. O jugoslávský pas Dokičová požádala ve středu a po dvou dnech ho dostala.

"Australský pas si nechám, takže budu mít dva. Podle pravidel Mezinárodní tenisové federace se nesmí hrát v týmových soutěžích za novou zemi po změně občanství tři roky, takže možná budu za Austrálii ještě hrát," řekla Dokičová, ač se jí očividně mluvit nechtělo.

Na otázku, zda hodlá po vypršení lhůty reprezentovat rodnou Jugoslávii, odpověděla: "Teď o tom nepřemýšlím, tři roky jsou dlouhá doba."

Dokičová je momentálně nejlepší australskou tenistkou a loni pro tuto zemi získala s Markem Philippoussisem Hopmanův pohár. Po prohraném olympijském semifinále v Sydney se na základě zprávy v časopise Australian Tennis, že její otec potřebuje psychiatra, hráčka zařekla, že za Austrálii už nikdy nebude startovat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze