Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dobrý nápad, dočkalo se Česko-polské Utkání hvězd pochval z Evropy

A JDE SE NA TO. Ohně před Česko-polským Utkáním hvězd. | foto: Michal Klíma, MAFRA

4 2014
Ve víkendovém Česko-polském Utkání hvězd se výběru Mattoni NBL podařilo na domácí palubovce vrátit týmu polské TBL loňskou porážku. A to takřka nachlup stejným výsledkem. Sportovně se tedy akce vydařila. Jak na tom ale byla po organizační stránce?

Měsíce příprav se snahou vyrovnat se organizačně velmi vydařené loňské premiéře, o kterou se postarala polská strana, vyvrcholily nedělní akcí v pardubické ČEZ Aréně.

"Tříhodinový program proběhl bez vážnějších zádrhelů a jsem přesvědčen, že nadchnul každého, kdo byl přítomen. Organizační výbor All-Star Game se shodl, že celý basketbalový víkend měl vysokou kvalitu. Strašně rád bych poděkoval všem organizátorům, kteří pracovali velmi tvrdě, byl to týmový výkon," byl s akcí spokojen šéf pořadatelů Pavel Stara.

Basketbalová show přitom nebyla pouze nedělní hlavní utkání. Doprovodné aktivity probíhaly po dobu celého víkendu.

"Byla to fantastická propagace basketbalu. Sobotní turnaj 3x3 a kvalifikace Slam Dunk Contestu, které proběhly v AFI Paláci, se ukázaly jako vynikající myšlenka, jež správně nastartovala program celé akce. Nedělní mezinárodní trenérský seminář měl vysokou úroveň nejen v podání přednášejících, ale i pokud jde o provedení," připomněl Stara, že českým trenérům předávali znalosti Kestutis Kemzura a Matjaz Smodiš.

Hlavní pozornost byla samozřejmě zaměřena na samotné utkání. "Ohlasy jsou pozitivní. Ze všech stran - z odborných kruhů, od partnerů, od fanoušků, od hráčů. Sluší se poděkovat i České televizi, která nedělní Utkání hvězd skvěle přenesla na obrazovku," těší Pavla Staru.

Podobně hovoří i významní hosté, kteří byli pardubické show přítomni. "Vysloveně mě to bavilo. Dokonce jsem se dokázal dívat na skoro celý zápas," usmíval se generální sekretář FIBA Europe Kamil Novák, který se netají tím, že utkání hvězd nepatří k jeho oblíbeným akcím.

"Myslím si, že to má smysl do budoucna třeba i pro jiné federace v Evropě," nechal se inspirovat česko-polskou myšlenkou Novák.

Také předseda Turecké basketbalové federace Turgay Demirel si nedělní program pochvaloval: "Líbí se mi tento koncept. Díky týmům z české a polské ligy v sobě zahrnuje všechno včetně soutěživosti. Chtěl bych za to pogratulovat prezidentům obou federací. Je to dobrý produkt pro partnery, pro média a televizní přenosy."

Fotogalerie

I přes všeobecnou chválu nachází Pavel Stara prostor na zlepšení a poučení se z chybiček, které akci doprovázely: "Budu vycházet z ohlasů fanoušků, kteří žádný nedostatek nezaznamenali, což je nejklíčovější."

Ale také dodává: "Ani my si nejsme vědomi nedostatku, který by zásadně ovlivnil průběh celé akce. Na druhou stranu víme, že několik chybiček jsme udělali a z nich se do budoucna určitě poučíme. Pokud bych měl přece jen zmínit jednu konkrétní věc. Přiznávám, že jsme očekávali ještě více diváků v hledišti ČEZ Arény. V konkurenci přímého přenosu ČT, a navíc za tak příznivého počasí, jaké v neděli panovalo, to ale bylo složité."

Víkendová akce měla dopad nejen do basketbalového prostředí, ale také pro pardubický region. "Jsem přesvědčen, že takovéto akce jsou pro město a celý region velice důležité. Pokud si uvědomíme, že přímý přenos šel do domácností nejen v České republice, ale i v Polsku, že v hale a v AFI Palace byly tisíce lidí, že byly naplněné restaurace, hotely a podobně, tak město Pardubice i celý kraj si udělaly velkou reklamu," upřesnil Stara.

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze