Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do Turnova míří čtyři olympijští vítězové

22 2006
Praha - Turnov se chystá na atletický svátek. Ve startovních listinách osmého ročníku třetího největšího podniku v České republice figurují čtyři olympijští vítězové - diskaři Virgilius Alekna a Zoltán Kövágó v hlavním závodě, Memoriálu Ludvíka Daňka, ruský výškař Sergej Kljugin a desetibojař Roman Šebrle.

V Turnovaě se v úterý předvedou obhájce prvenství, druhý muž letošních tabulek a olympijský vítěz z Atén Virgilius Alekna z Litvy, dále pětinásobný mistr světa Němec Lars Riedel i Litevec Aleksander Tammert, jenž už letos o 82 centimetrů přehodil hranici sedmdesáti metrů. Na startu bude také stříbrný olympijský medailista z Atén Maďar Zoltán Kövágó.

"Určitě by to mohl být velmi zajímavý závod," věří bývalý český diskař Imrich Bugár, který organizátorům svými kontakty pomáhá hlavní závod organizovat.

Daňkův memoriál je po Zlaté tretře a Memoriálu Josefa Odložila třetím nejvýznamnějším mítinkem na českém území. Jeho rozpočet je však pouze milion korun, zatímco ostravský mítink operuje částkou 30 milionů a pražský závod zhruba poloviční sumou.

Pro české atlety bude mítink další možností splnit limit na mistrovství Evropy v Göteborgu. Šebrle, který by měl ve čtvrtek odjet na tradiční vícebojařský mítink do Götzisu, vyzkouší hod diskem a vrh koulí.

Do diskařské klece se postaví také česká jednička Libor Malina. Ve výškařském sektoru budou Kljuginovými soupeři Tomáš Janků a Svatoslav Ton, o tyči budou skákat české hvězdy Štěpán Janáček, Adam Ptáček a Pavla Hamáčková, o limit v koulařském sektoru se bude pokoušet Petr Stehlík, do výšky budou skákat již jisté účastnice ME Barbora Laláková a Romana Dubnová.

Závod začne ve 14:00 a skončí kolem 18:00. Celkem připravili pořadatelé patnáct disciplín. Diváci mají na stadion vstup zdarma, nově je zastřešena i hlavní tribuna.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze