Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do Slušovic se vrátí dostihy

1 2006
Slušovice - Dusot koní, jejich nervózní majitelé i sázkaři na tribunách zaplněných tisícovkami fanoušků. Na závodiště ve Slušovicích se v neděli 18. června vrátí dostihy. Nad odpolednem dokonce převzal osobní záštitu hejtman.

"Jsem moc rád, že se nám podařilo odstranit dlouhodobé neshody a rozpory, především mezi vlastníky pozemků pod dráhou a majiteli nemovitostí okolo dráhy," prohlásil bývalý úspěšný trenér dostihových koní Radek Vraj, který vlastní movité vybavení závodiště a červnové dostihy pořádá spolu se svou stájí Veselá bída.

Začíná se ve Slušovicích blýskat na lepší časy? Možná. Zatímco v roce 2002 zažilo místní závodiště osm dostihových dnů, v dalších letech to byla nejvýš polovina.

Loni se uskutečnila jen dvě malá dostihová odpoledne. Podle informací Jockey Clubu ČR pořadatelé na dotacích stále dluží 170 tisíc korun.

Vraj ve svém rozpočtu počítá s celkovou dotací 410 tisíc korun, která padne na sedm rovinových a jeden překážkový závod anglických plnokrevníků, dva závody klusáků a jeden dostih poníků. Vrcholem bude Cena hejtmana Zlínského kraje - rovinový závod na 1100 metrů.

Z reproduktorů na stadionu zazní hlas známého dostihového komentátora Marka Svačiny z České televize, pořadatelé chtějí pozvat i otce slušovického závodiště Františka Čubu. "Poprvé se ve Slušovicích objeví kurzové sázky z Chuchle," upozornil Vraj, který očekává velký zájem diváků.

Vstup bude zdarma. V nejslavnějších letech se na závodiště vměstnalo průměrně 35 tisíc lidí.

"Velký hlad po závodech je cítit i mezi majiteli koní. Vždyť polovina jich je z Moravy a spousta těch nejúspěšnějších sídlí přímo ve Zlínském kraji," připomněl hlavní organizátor.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze