Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do školství se mi ještě nechtělo, říká prostějovská volejbalistka Bergerová

Milada Bergerová s pohárem pro mistryně republiky. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

18 2010
O dovolené toho zvládla Milada Spalová, pardon, vlastně Bergerová, hodně. Vdala se, nastěhovala do nového domu a především podepsala čtyřměsíční smlouvu v Prostějově. Přerušení kariéry se odkládá.

Zavřete oči, odcházím. Rozlučkovou větu Kristiána ze stejnojmenného filmu pro pamětníky může směle parafrázovat prostějovská volejbalistka Milada Bergerová, kterou fanoušci znají pod dívčím jménem Spalová. Oldřich Nový se ve své populární roli vždy vrátil. Stejně jako opora VK Modřanská Prostějov.

Poprvé mávala spoluhráčkám na rozloučenou před rokem, nakonec v týmu českých šampionek prodloužila smlouvu o další rok. Teď se situace opakuje. Vedení klubu se s nejlepší českou hráčkou dohodlo na spolupráci do konce listopadu a zkušená blokařka se již zapojila do přípravy. "Jsem ráda, že můžu pokračovat do doby, než půjdu na mateřskou. Myslím si, že s touto variantou jsou spokojené obě strany," myslí si Bergerová.

Smlouva na necelé čtyři měsíce není ve sportu obvyklá. Jak k ní vůbec došlo?
Jedním z důvodů bylo, že Corina Ssuschkeová se k týmu připojí až v polovině listopadu po mistrovství světa a klub potřeboval do té doby náhradu. Chvilku jsme o této možnosti jednali a nakonec jsme se domluvili. Jsem ráda, že to tak dopadlo.

Jde to dohromady s miminkem, které s manželem plánujete?
Věřím, že ano. V optimálním případě bych si přála, abych v listopadu rovnou z kabiny odešla na mateřskou dovolenou.

Pomoci na pár měsíců Prostějovu byla jediná možnost, jak zůstat ještě chvíli u volejbalu?
Podobnou nabídku jsem měla také z Olomouce, kde jsme se s trenérem Jirkou Teplým bavili o možnosti, že bych mohla na podzim mladým holkám pomoci na začátku sezony.

Neuvažovala jste také o variantě, že odejdete do jiného zaměstnání?
Trošku jsem přemýšlela o tom, že bych mohla jít učit. Mám vystudovanou aprobaci tělesná výchova – biologie pro střední a základní školy. Ještě jsem to odložila. Do školství se mi zatím nechtělo. Už kvůli desetiměsíčnímu školnímu roku, protože v nejbližší době mám trošku jiné plány.

A co za pár let?
To si umím představit. Děti mám hodně ráda.

Máte za sebou docela rušné léto. Nejdříve svatba, pak stěhování do nového domu. Užila jste si vůbec volno po sezoně?
Užila. Bylo to sice celkem náročné, ale zároveň hodně příjemné.

Jaká byla svatební cesta?
(rozesměje se) Výborná. Ta naše vedla do nového domu, který jsme zařizovali.

Do přípravy jste se připojila později než většina vašich spoluhráček. Bylo těžké dohnat tréninkové manko?
Není to úplně jednoduché, protože holky měly pomalejší rozjezd a na zátěž si mohly postupně zvykat. Já už musím naskočit do určitého tempa. S kondicí bych ale neměla mít problémy.

Díky stěhování, které vám nahradilo posilovnu?
To také. S manželem jsme ale navíc často na kole, protože máme rádi pohyb – a to je celkem náročné na fyzičku.

Prostějov čeká další sezona, ve které bude hrát Ligu mistryň. Cílem je postup do play-off. Jaké jsou šance týmu ve skupině, kde narazíte na italské Cortese, francouzské Cannes a polskou Lodž?
Vlastně je to stejné jako v předcházejících dvou ročnících. Dostaly jsme se do těžké skupiny a postup bude viset hodně vysoko. V takové soutěži si ale opravdu nevyberete. Chceme se pořádně připravit a až přijde na řadu první zápas, začneme se rvát o každý bod. Myslím si, že máme tým, který může jít v soutěži do vyřazovací části.Najdete na iDNES.czmobilní verze