Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do prvního rozvodu golfisty Normana je údajně zapleten agent FBI

Greg Norman na British Open 2009, trénink. | foto: Reuters

10 2010
Vyšetřovatelé v USA obvinili z několika trestných činů bývalého federálního agenta Petera Norella Juniora, jenž je podezřelý, že zneužíval svého postavení a zařízení svěřeného mu státem. Údajně se angažoval také ve prospěch bývalého golfisty Grega Normana.

Pětapadesátiletý Australan byl čtvrtstoletí ženatý s letuškou Laurou Andrassyovou. V roce 2006 je soud rozvedl a neobešlo se to bez komplikací. Manželčini právníci se snažili vysledovat všechny Normanovy příjmy.

Spoustu informací měl v rukou jeho tehdejší obchodní partner Earl Takefman. A právě tady vstoupil na scénu Norell.

Jak uvedla agentura AP, z dosud nezjištěných příčin využil svého postavení k tomu, aby Takefmana zastrašil. Bylo zjištěno, že z telefonního čísla, patřícího FBI, volal Normanovu společníkovi, aby se do rozvodu nevměšoval. Doslova mu řekl, aby "držel hubu".

Podle zámořských médií používal suspendovaný agent služebních věcí, zejména pak computeru, v soukromých záležitostech běžně. Nezákonně se angažoval například ve věci dluhů svého přítele.

Chris Evertová s manželem golfistou Gregem Normanem

Norman, přezdívaný Bílý Žralok, k informaci o propojení s vyšetřovaným dosud nezaujal stanovisko. Momentálně se zotavuje ze zranění ramena a rád by se zúčastnil letošního British Open, které v roce 1993 vyhrál a předloni skončil na děleném třetím místě.

Hře se Norman, jenž svého času vydržel 331 týdnů v pozici světové jedničky, věnuje už méně. Podniká v realitách, designu golfových hřišť, vinařství, má řadu dalších obchodních aktivit. Jeho druhé manželství s bývalou tenistkou Chris Evertovou (na snímku) je rovněž u konce. Loni v říjnu, šestnáct měsíců po svatbě, pár oznámil dobrovolné odloučení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze