Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do Ostravy přijede Američanka Perryová

23 2006
Ostrava - Příští ročník atletického mítinku Zlatá tretra se uskuteční v Ostravě až za sedm měsíců, ale už nyní zná první eso - Američanku Michelle Perryovou. Je to mistryně světa a světová jednička v běhu na 100 metrů překážek. "Letos byla mezi deseti nominovanými na titul Atletky roku a v celkovém žebříčku všech disciplín je šestou nejlepší atletkou planety," upozornil manažer Tretry Alfonz Juck.

Perryová v této sezoně z patnácti startů prohrála jen tři a dvanáctkrát dosáhla lepšího času, než je rekord Zlaté tretry 12,65 vteřin.

46. ročník Zlaté tretry se na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích uskuteční ve středu 27. června 2007. Bude o měsíc později než obvykle.

"V tak pozdním termínu se ještě nekonala," připomněl Alfonz Juck. "I v roce 1993 byla v červnu, ale pětadvacátého."

Proč pořadatelé žádali Mezinárodní atletickou federaci IAAF o změnu termínu? "Těch důvodů je více," řekl ředitel mítinku Zdeněk Duplák. "Jedním z nich je počasí, které nám v minulých dvou letech nepřálo.

Dále chceme, aby byl v Ostravě ucelený atletický blok, protože v červenci se tady bude konat mistrovství světa do 17 let." A díky pozdějšímu termínu mají organizátoři z TK Plus šanci přilákat ještě více špičkových atletů.

"Někteří totiž kvůli brzkému termínu nechtěli do Ostravy přijet," dodal Duplák. Zlatá tretra má i nadále podporu města. "Je to tradiční ostravská událost.

Udělám vše pro to, aby z města nezmizela a dařilo se jí lépe," prohlásil nový primátor Ostravy Petr Kajnar.

Zatímco Kajnar na včerejší tiskové konferenci dostal startovní číslo se svým jménem jen symbolicky, vítkovická atletka Denisa Ščerbová převzala svou jmenovku opravdově.

V příštím ročníku Tretry by měla závodit v dálce. "Jsem ráda, že se dálka vrací do programu, naposledy v něm byla v roce 2004," řekla Ščerbová.

Pořadatelé připravují 16 disciplín. Z toho nejlepší světoví kladiváři a kladivářky se stejně jako letos utkají den před hlavním programem, a to v úterý 26. června na rozcvičovacím stadionu.

Kromě Tretry bude Ostrava příští rok od 11. do 15. července hostit mistrovství světa atletů do 17 let. A v roce 2009 by se ve městě mohla uskutečnit další vrcholná akce.

"Požádali jsme o mistrovství Evropy atletů do 23 let," řekl ředitel SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. "O pořadateli se rozhodne v březnu na halovém šampionátu v Birminghamu." Konkurenty Ostravy jsou finské Turku a litevský Kaunas.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze