Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do nominace florbalistek na první letošní akci zasáhlo akademické MS

Ze zatím poslední reprezentační akce - prosincového MS - si české florbalistky přivezly čtvrté místo | foto: ČFbU

26 2010
Jindy tvoří reprezentační kádr téměř z poloviny, tentokrát ale mají hráčky mistrovských Tigers v nominaci na dubnový turnaj série Euro Floorball Tour pouze trojí zastoupení. Nominaci ovlivnil fakt, že některé další reprezentantky se zúčastní v polovině května akademického mistrovství světa ve švédské Umee.

"Nominace na Euro Floorball Tour je přizpůsobena tomu, že hned po této akci nás čeká jediné soustředění a následné mistrovství světa akademiků, takže jsme na obě akce trochu rozložily síly. V kádru na univerzitní světový šampionát se objeví další jména z kádru ženské reprezentace," řekla webu České florbalové unie trenérka Karolína Šatalíková, která spolu s Markétou Šteglovou nahradila u ženské reprezentace Jaroslava Markse.

Tým Tigers budou ve švédském Karlstadu zastupovat jen Denisa Billá, Zuzana Svobodová a Magdalena Šindelová. Hned šest hráček se představí z FBŠ Bohemians - Kamila Bočanová, Zuzana Jelínková, Andrea Kohutová, Lucie Szotkowská, Pavla Theodosisová, Jana Vojáčková.

Ve výběru jsou i čtyři legionářky - brankářka Jana Christianová s Hanou Lackovou z finského Porvoo, Magdalena Cepek-Žižková ze švýcarského Dietlikonu a Terezie Párysová z Zugu.

V Karlstadu se utkají české florbalistky v pátek 23. dubna s domácím Švédskem, o den později s Finskem a v neděli se Švýcarskem.

nominace českého týmu

na turnaj Euro Floorball Tour ve švédském Karlstadu (23.-25. dubna)

Brankářky: Jana Christianová (PSS Porvoo/Fin.), Lenka Kubíčková (1. SC Vítkovice),

Hráčky do pole: Kamila Bočanová, Zuzana Jelínková, Andrea Kohutová, Lucie Szotkowská, Pavla Theodosisová, Jana Vojáčková (všechny FBŠ Bohemians), Denisa Billá, Zuzana Svobodová, Magdalena Šindelová (všechny Tigers SJM), Lenka Bartošová, Lucie Paulovičová (obě FBC Liberec), Michaela Kuzmíková, Zuzana Macurová (obě 1. SC Vítkovice), Klára Girgleová (Sokol Brno Židenice), Anna Kulhánková (JM Chodov), Magdalena Cepek-Žižková (UHC Dietlikon/Švýc.), Hana Lacková (PSS Porvoon/Fin.), Terezie Párysová (Zug United/Švýc.).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze