Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do Modřan míří elitní světoví freestyle motokrosaři

Petr Pilát | foto: Kateřina ŠulováČTK

28 2010
Nasadí si helmu, přetáhne přes ni brýle a nastartuje motorku. Pak už jen otočí plynem, pneumatiky odhodí hlínu a jezdec se rozjede na první skok... Tak začíná video, které má přilákat diváky na Horsefeathers FMX Jam, závod ve freestyle motokrosu, který se uskuteční dnes v modřanském Freestyle Parku.

Sjede se na něj patnáct jezdců ze tří kontinentů – z Evropy, Afriky a Austrálie. Všechny pozval organizátor Martin Koreň, sám aktivní jezdec. Kromě něj uvidíte při divokých tricích třeba matadora českého FMX Petra Kuchaře, talentovaného Petra Piláta nebo trojnásobného vicemistra světa Libora Podmola.

Program FMX Jam 2010

14.00 zahájení tréninku
16.30 start FMX Jam, dále jsou na programu různé disciplíny
19.00 autogramiáda jezdců
20.00 koncert skupiny Clou

Ze zahraničí dorazí Belgičan Jimmy Verburgh, Němec Busty Wolter a další. "Mám velkou radost z toho, že se na FMX Jam hlásí čím dál tím víc jezdců a že se o naší akci mluví po celou sezonu," řekl Koreň.

Letos poprvé budou v modřanském parku postaveny dva skoky hned za sebou, což přináší i nové disciplíny do soutěžního odpoledne.

A jak budou určeni vítězové? Vyberou je sami jezdci, kteří zvolí toho, kdo předvede nejlepší jízdu, trik, whip (skok, při kterém je motorka položena ve vzduchu na bok) a nejšílenější kombinaci obou skoků.

Po závodu bude následovat autogramiáda a koncert kapely Clou. Vstup je zdarma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze