Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do Kudowy dorazil první Bernd Dietz

9 2000
K u d o w a Z d r o j - Třicetiletý německý jezdec Bernd Dietz ze stáje Team Norimberk byl nejrychlejší v šesté etapě 53. ročníku cyklistického Závodu míru. Její trasa vedla z Lubaně do Kudowy Zdroje a Dietz po 191 kilometrech v cíli přespurtoval stejně starého Poláka Jacka Mickiewicze. Třetí skončil Němec Matthias Kessler z Telekomu. Vedení v celkové klasifikaci si udržel Polák Piotr Wadecki ze stáje Mroz-Supradyn. Poslední lehčí etapa před náročnými horskými pasážemi se rozhodla až v závěru, kde jezdce čekala vrchařská prémie první kategorie na Radkow. Po ní následoval už jen sjezd do cílového města a jeden pětikilometrový okruh.
Hrdinou dne byl polský jezdec Krzystof Ciesielski z celku Atlas Lukulus, který se vydal na třicátém kilometru k velkému sólu. Postupně si vypracoval téměř jedenáctiminutový náskok, ale ani to nestačilo. Před vrcholem Radkowa jej po 140 kilometrech sólové jízdy dostihla přesila pronásledovatelů a statečný cyklista dorazil do cíle s několikaminutovou ztrátou. Špalíry diváků jej i tak přivítaly obrovským potleskem. Ještě na vrchařské prémii byl peloton prakticky pohromadě, ale při sjezd se rozdělil. Riskantní jízdou na mokrém asfaltu se vytvořila sedmičlenná skupina, v níž chyběli čeští závodníci.

"Odjelo to ve sjezdu ve chvíli, kdy jsem s tím už vůbec nepočítal. Do té doby jsem byl mezi prvními, proto je to velká škoda," posteskl český mistr Tomáš Konečný z Wüstenrot-ZVVZ.

Do první patnáctky se znovu prosadil Ondřej Fadrný z reprezentačního celku do 23 let, který jede ve velké pohodě. "K tomu, abych byl ve vedoucí skupině, mi chybělo štěstí. V době kdy se to dělilo, jsem se pohyboval kolem dvacáté pozice. Ve sjezdu mě brzdili jezdci bez helmy a nedalo se už nic dělat," litoval Fadrný.

Sedmička uprchlíků udržela minutový náskok až do cíle, ale radost domácím divákům zkazil Dietz, který odrazil nápor Mickiewicze útočícího ze druhé pozice. V hlavní skupině byl nejrychlejší vítěz dvou etap Němec Hondo, hned na začátku druhé desítky projeli cílem Andrle a Fadrný.

1. Dietz (Něm./Team Norimberk) 4:55:32, 2. Mickiewicz (Pol./Mroz-Supradyn), 3. Kessler (Něm./Telekom), 4. Lunghi, 5. Cortinovis, 6. Bellumini (všichni It.) všichni stejný čas, 7. Wojtas (Pol.) -7, 8. Hondo, 9. Poitschke, 10. Lochowski (všichni Něm.), ... 12. Andrle (Wüstenrot-ZVVZ), 13. Fadrný (ČR), 23. Benčík (Wüstenrot-ZVVZ), 34. Sosenka (PSK Unit Expert), 36. Konečný (Wüstenrot-ZVVZ), 39. Mil. Kejval (PSK Unit Expert) všichni -59

Průběžné pořadí:
1. Wadecki (Pol./Mroz-Supradyn) 21:13:11, 2. Przydzial (Pol./Mat Ceresit) -1:50, 3. Hondo -1:58, 4. Wesemann (Něm.) - 2:15, 5. Bělohvščiks (Lot.) -3:16, 6. Hiekmann -3:52, 7. Liese (oba Něm.) -4:09, 8. Bellumini -4:15, 9. Sievers (Něm.) -4:24, 10. Lochowski -4:23, ... 17. Mil. Kejval -6:32, 18. Andrle -6:34, 19. Sosenka -6:42, 25. Fadrný -7:09, 26. Konečný -7:16, 30. Průša (ČR) -8:05.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze