Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do finále MS jde trojice pětibojařů

18 2006
Guatemala - Kvalifikačním sítem neprošel na mistrovství světa moderních pětibojařů v Guatemale z českého kvarteta pouze Martin Dvořák. Mezi nejlepších 32 závodníků se dostali Michal Michalík, Michal Sedlecký a vítěz finále Světového poháru Libor Capalini. Dvořák obsadil v jedné ze tří kvalifikačních skupin nepostupové třinácté místo.

Čeští reprezentanti se zároveň zařadili k horkým kandidátům na cenný kov z hodnocení družstev, protože ve finále bude mít kompletní tříčlenné zastoupení pouze pětice států.

Na účast ve finále se poměrně nadřela největší medailová naděje českého týmu Capalini.

Po úvodní střelbě figuroval bronzový pětibojař z aténské olympiády v kvalifikační skupině A až na devatenáctém místě, ale své zaváhání ze zahajovací disciplíny napravil třetím místem v šermu a druhou příčkou v plavání.

V součtu se závěrečným během pak dosáhl shodného bodového výsledku jako jeho reprezentační kolega Michalík.

Střelba se ve skupině C nevydařila ani Sedleckému. Z jednadvacáté pozice se ale díky dobrému šermu a skvělému běhu, v němž smazal minutu ztráty, nakonec protlačil na postupovou osmou příčku.

Na finále tak nedosáhl pouze Martin Dvořák, kterému nevyšlo hlavně 200 metrů v guatemalském bazénu, kde obsadil až 22. místo. Ani vítězství v běžecké disciplíně mu pak už nepomohlo k postupu do nedělního finále.

Kvalifikace nejlépe vyšla Francouzovi Jeanu Berrouovi, ve skvělé formě se představilo i trio maďarských moderních pětibojařů. Plaveckým rekordem světových šampionátů se časem 1:55:56 blýskl Egypťan El Geziry.

Světový šampionát pokračuje dnes ve večerních hodinách finálovým závodem žen, v neděli je na programu stejný závod mužů. Mistrovství v Guatemale poté v pondělí a úterý vyvrcholí štafetami obou kategorií.

Výsledky:
Muži - kvalifikace:
Skupina A:
1. Berrou (Fr.) 4224 bodů, 2. Prokopenko (Běl.) 4212, 3. Borkin (Ukr.) 4208, ...6. Michalík, 8. Capalini (oba ČR) oba 4192.
Skupina B: 1. Horváth (Maď.) 4196, 2. Krungolcas (Lit.) 4192, 3. Horbacz (Maď.) 4188.
Skupina C: 1. Kallai (Maď.) 4204, 2. Daniel (Rak.) 4200, 3. Frolov (Rus.) 4188, ...8. Sedlecký (ČR) 4156, 13. Dvořák (ČR) 4068 - nepostoupil.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze