Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do čtvrtého závodu jdou Doležal a Hlava

5 2000
B I S C H O F S H O F E N - Solidní formu potvrdil český skokan na lyžích Michal Doležal, jenž obsadil osmé místo v kvalifikaci na závěrečný čtvrtý závod Turné čtyř můstků v Bischofshofenu. Společně s ním se do závodu probojoval Jakub Hlava, naopak na velkém můstku K-120 nepřekročili svůj stín Jaroslav Sakala ani Vlastibor Sedlák a do závodu se nedostali.

 

 Doležal v kvalifikaci skočil 120,5 metru a dostal známku 116,9 bodu. V prvním kole nastoupí proti Mortenu Aagheimovi z Norska. Jakub Hlava dosáhl výkonu 107,5 metru, což ho vyneslo díky devadesáti bodům na 27. místo a o postup do druhého kola změří síly s Japoncem Kazujošim Funakim.

Jaroslav Sakala skočil pouze 82 metrů, Vlastibor Sedlák přistál o tři metry dále, ale to na postup do závodu nestačilo. Nejdelší skoky v kvalifikaci předvedli Fin Janne Ahonen a Rakušan Stefan Horngacher i horečkou sužovaný Němec Martin Schmitt. Všichni shodně doletěli na značku 127 metrů. Rakušan Andreas Widhölzl, vedoucí muž pořadí Turné čtyř můstků, skočil 123,5 metru.

První kolo čtvrtečního závodu začne ve 13:30.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze