Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do branky Karviné se postaví ředitel firmy

26 2006
Karviná - Ředitel firmy na obuvnické stroje s více než třiceti zaměstnanci a zároveň profesionální házenkářský gólman? Tyhle dvě zdánlivě neslučitelné profese bude v příští sezoně kombinovat Zdeněk Luňák, který posílil Karvinou. „Dlouho jsem to zvažoval. Bude to pro mě hodně perný rok,“ řekl 29letý Luňák.

"Na druhou stranu je pro mě velká motivace zahrát si s těmi nejlepšími," vysvětloval gólman.

V Zubří jste měl úlevy v tréninku a s házenou jste i tak chtěl před časem končit. Co vás přimělo k přestupu?
Upřímně? Manažer Míša Pelech... (smích) Ne, rozumně jsem si promluvil i s trenérem Kekrtem. Do branky mají dva mladé kluky a chtěli k nim někoho zkušeného. Může to být pro tým přínos, i když nebudu asi na úplně každém tréninku. Vím, mančaft je profesionální, ale dokud to nezkusíme, nepoznáme, jestli to bude fungovat. Přes léto se ale budu snažit naplno připravovat s týmem.

Jak budete zvládat povinnosti ve firmě a vrcholový sport zároveň?
Domluvil jsem se s majitelem firmy. Vyšel mi vstříc. Je to na rok, tak uvidíme, jak to půjde.

Nebude těžké nahradit Miloše Puteru, který odešel do Německa? Po letošním  finále mluvil trenér Zubří Hargaš o tom, že největší rozdíl mezi Karvinou a Zubřím byl na postu gólmana.
Jistě bude. Ovšem jsou to spojené nádoby. V Karviné to nebylo jen o Milošovi, chytal za vynikající obranou. Je však pravda, že se Miloš v Karviné ohromně zvedl. Ale kdybych přestupoval s tím, že se bojím, nešel bych. Je to výzva.

Gólmani se v Karviné většinou vytáhli a odcházeli chytat do zahraničí. Jak to bude s vámi, když se vám bude dařit?
Tak daleko jsem neuvažoval. Dali jsme si limit rok, a pak uvidíme. Zatím to beru tak, že je důležitější mít práci a jistotu. Sport je ošemetný. Zraníte se a nemáte nic. Nejčtenější

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVA DEVELOPER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 65 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze