Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do boje o titul se na Mallorce konečně přihlásil Španěl: Castaňo

Gonzalo Fernandez-Castano

15 2010
Také třetí kolo Iberdrola Open Cala Millor Mallorca mělo jednu výraznou postavu. Tentokrát jí byl domácí hráč Gonzalo Fernandez-Castaňo, jehož výsledek 68 ran (dvě pod par) vynesl do vedení. Dělí se o něj s jedním z pátečních lídrů Pellem Edbergem ze Švédska.

Castaňo nehrál nejnižší skóre, ale až do poslední jamky měl šanci ho zahrát. Byl na bilanci -3, ale na závěr si vinou trojpatu připsal první sobotní bogey.

Devětadvacetiletý Madriďan, jehož poslední vítězství na European Tour je z roku 2008 (v play-off nad Lee Westwoodem v British Masters), drží na hřišti Son Servera vyrovnanou výkonnost.

Podmínky v nečekaně chladném počasí jsou na hřišti Son Servera drsné, i proto nejsou čísla extrémně nízká.

To nejlepší, a sice 66, přinesli ve třetím kole do klubovny Australan Scott Hend, jenž se posunul na samostatné třetí místo o ránu za vedoucím duem, a další domácí hráč Santiago Luna. Ten se posunul o plných sedmatřicet příček na dělenou jedenáctou.

Edbergovi stačilo k udržení společné nejvyšší pozice zahrát jednu ránu nad par. Švéd je naopak extrémně nevyrovnaným hráčem podniku s dotací 800 tisíc eur. Mezi dvěma koly za 71 ran zahrál v pátek jedno úžasné za 64.

Nedařilo se Jamesi Kingstonovi. Jihoafričan po čtvrtku vedl, ale dnešních 74 ran jej před závěrem turnaje srazilo na dělenou šestou pozici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze