Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do aukce jde putter, připomínající paličku na maso

Historický putter pro aukci v Chesteru. | foto: pro iDNES.cz

24 2010
Na dnešní aukci v Anglii se představí velmi zajímavý putter. Vypadá jako tréninková pomůcka, kterou používají přední profesionální hráči. Nebo možná jako starodávná pomůcka v kuchyni...

Historická hůl má zajímavý tvar a také zajímavý rok výroby – 1900. Výrobce je neznámý, i když na holi samotné je vyraženo jméno G.H.Askew.

Nicméně v "bibli" golfových holí, tedy v knize s názvem The Club Maker´s Art není o tomto zajímavém kousku vůbec žádná zmínka. Takže se má za to, že hůl byla nakonec shledána jako "neodpovídající hře", a proto byla vyřazena.

To se ostatně stalo řadě jiných putterů, které měly uchycení shaftu ve středu hlavy hole. Byly zakázány po roce 1904. Způsob uchycení zůstal u tréninkové pomůcky prodávající se pod označením Carbite Putterball (na snímku).

Golfová tréninková pomůcka

Putter G.H.Askew se nicméně objevuje na dnešní aukci síně Bonhams v anglickém Chesteru a předpokládá se, že bude vydražen za 1800 až 2200 liber.

Rekord to asi nebude, protože třeba odhadovaná cena za medaili fotbalového trenéra Josého Mourinha, kterou dostal za vítězství v Premier league s Chelsea v ročníku 2005/06, by se na téže aukci měla vyšplhat někam do rozmezí 12 až 15 tisíc liber.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze