Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dlouhé čekání se vyplatilo, svěřil se šéf plzeňských mistrů Šafránek

Plzeňští házenkáří slaví mistrovský titul. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

12 2014
Ta slova zní odvážně, možná i lehce troufale. Ale jsou míněna vážně a budiž důkazem, že Plzeň se z českého házenkářského trůnu, na který usedla po 15 letech, jen tak nehodlá zvednout. "Chceme pokračovat. Tým zkusit ještě posílit, obhájit titul a obstát i v evropských pohárech," nastínil smělé plány šéf Talentu M.A.T. Martin Šafránek.

Sám to jako házenkář dotáhl do první ligy, s Duklou si dokonce přičuchl k titulu. "Trefil" se i v podnikání a před sedmi lety začal pracovat na vzestupu plzeňské házené. V roli hlavního sponzora a postupně i šéfa klubu. "Byla to dlouhé čekání, ale vyplatilo se," pousmál se  před zaplněnou halou, která aplaudovala šampionům.

"Byly i chvíle, kdy se to lámalo a já chtěl ode všeho odejít. Ale díky parťákovi Pavlu Drobilovi a všem dalším sponzorům a jejich snaze pomoci plzeňské házené jsem vydržel," svěřil se Šafránek.

Fotogalerie

Doufá, že vybojovaný titul a suverénní sezona pomůže házenou v Plzni posunout do významnější role. "Finančně se titul zhodnotit nedá. Ale myslím, že by měl otevřít oči pár lidem, kteří je měli doteď zavřené. My chceme v těchto výsledcích pokračovat. A házená by se v Plzni měla vrátit svým významem tam, kam historicky vždycky patřila. To znamená, že bude doplňovat hokej a fotbal v popularitě města Plzně a kraje."

Tým zůstane pohromadě, všichni hráči stávajícího kádru během sezony podepsali nové kontrakty. A vedení klubu plánuje i posily. "Budeme se snažit, i když trh hráčů v Česku je velmi úzký a není to jednoduché. Máme něco rozdělaného, jsou tam na naše poměry zvučná jména i nadějní hráči. Uvidíme, zda něco vyjde. Určitě chceme stavět hlavně na mladých hráčích, což se nám osvědčilo," naznačil Šafránek.

Potvrdil, že Plzeň se stoprocentně přihlásí do evropských pohárů. "Ale ještě není definitivní, zda půjdeme do Evropského poháru nebo Challenge Cupu. Na tom začneme pracovat co nejdříve, teď jsme si ještě chtěli užít oslavy před domácím publikem," řekl šéf Talentu M.A.T.

Je jisté, že Plzeň má před sebou hodně nových výzev.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze