Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dlask tempo nevydržel

31 2000
S i n t M i c h i e l s g e s t e l - Marnost snahy nepolevit v tempu udaném Belgičany záhy poznal Ondřej Dlask v závodě mužů do 23 let. Silou vichřice rozmetal belgický tým i další pokusy soupeřů vyvést se s ním vpřed. Za deště a na blátě nachystal náramný triumf, v sólových jízdách se k medailím prosadili tři Belgičané, první z nich loňský mistr Bart Wellens. Dlask dojel sedmnáctý.
Obhájce titulu letos nereprízoval svůj loňský spektákl z mrazivé podtatranské pláně v Popradu, kdy deset metrů před cílem seskočil z kola, zvedl jej nad hlavu a cílem prošel pěšky. I když měl opět času habaděj, zvolil tradiční výraz radosti jen ruce nad hlavou, kolo zůstalo pod ním.

"Čekal jsem vítězství, překvapen nejsem, zase to nebylo těžké," řekl krosař, který patří k elitě, ve Světovém poháru vyhrál jeden z jeho závodů. "Vystřelím od startu, uvidím, jak to dopadne," umínil si Dlask. "V tom tempu vydržet ale sedm kol, takoví závodníci nejsme, svět jezdí něco jiného než my." Mladší bratr Petra, závodníka v elitní kategorii, dodal na omluvu svého sedmnáctého místa.

"Mám osmdesát kilo a v blátě je to znát." Čeští reprezentanti klesli hluboko, trudné předpovědi se splnily. Předpokoj pro závod elity je znepokojivě prázdný. "Bohužel, výrazný talent nemáme, zřejmě musíme počkat, až dozraje někdo z juniorů," uznal předseda cyklokrosové komise svazu Čestmír Kalaš.

"Závod předčil mé očekávání, ovšem v záporném slova smyslu," hodnotil reprezentační trenér Petr Klouček.
Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze