Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Djokovičova absence: únava, nevolnost, nebo srbská taktika?

Novak Djokovič (vlevo) byl při losu semifinálového souboje Srbsko - Česko v dobré náladě, o den později prý ale nebyl vůbec fit... | foto: ČTK

18 2010
Bělehrad (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Srbští tenisoví fanoušci prožili hned v úvodu semifinálového souboje s českým týmem zklamání. Těšili se, že uvidí v akci světovou dvojku Novaka Djokoviče, místo něj ale proti Radku Štěpánkovi vyrukoval Viktor Troicki...

"Zkoušel jsem trénovat, ale zjistil jsem, že to nejde," tvrdil. "Mám za sebou pět velmi namáhavých týdnů v USA. Opravdu se necítím dobře." Český kapitán Jaroslav Navrátil se o jeho absenci dozvěděl při dopoledním tréninku od vrchního rozhodčího Soerena Friemela.

Žaludeční problémy, zněla oficiální omluvenka od lékaře. Ale bylo to skutečně tak? Takové onemocnění je obtížně prokazatelné.

Existují různé verze, proč Djokovič v pátek nenastoupil.

Verze A: Dolehla na něj aklimatizace, opravdu mu bylo nevolno.

Verze B: Srbové už byli ve čtvrtek rozhodnuti, že ho nechají v pátek odpočívat. Přesto ho nalosovali, aby nalákali maximum diváků a vyprodali halu. Mimochodem, vstupenky jsou v Bělehradě laciné: třídenní permanentky od 10 do 30 eur.

Verze C: Domácí taktizovali a vyčkávali. "Štěpánek v pátek nenastoupí," ujišťoval před losem jejich poradce Niki Pilič. Proto nalosovali Djokoviče, očekávajíc, že bude hrát s Hájkem či Minářem a tolik se neunaví. Ale když Češi Štěpánka do pátečních dvouher nahlásili, reagovali Srbové stažením jedničky.

Nedávno to byl právě on, kdo si stěžoval na vysilující termínovou listinu. "Poslední dva tři roky mé tělo i zdraví trpí. Redukce turnajů a zápasů je nezbytná," vyzval.

V pravomoci nezávislého lékaře bylo zakázat Djokovičovi start v celém daviscupovém střetnutí, jestliže by usoudil, že jeho zdravotní stav je vážný. To však neučinil. "Mohu hrát v sobotu čtyřhru. Zatím je to možnost, ne jistota," řekl finalista US Open. V neděli by měl nastoupit proti Berdychovi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze