Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Djokovič táhne. Pražský Davis Cup se Srby už je téměř vyprodaný

Novak Djokovič (vlevo) a Radek Štěpánek při semifinále Davis Cupu v roce 2010 | foto: ČTK

15 2012
Byla to blesková operace. Třicet hodin poté, co byly dány do prodeje, jsou téměř všechny vstupenky na daviscupový duel Česko - Srbsko vyprodány. Zápas, v němž by Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka měla vyzvat světová jednička Djokovič, přitahuje fanoušky jako magnet.

Momentálně je k dispozici posledních pár stovek vstupenek do čtvrtého patra O2 Areny. "Potvrdil se náš předpoklad, že lístky zmizí stejně rychle jako na NHL v Praze," říká Karel Tejkal, mluvčí organizátorů.

Kapacita pražské O2 areny, která od 6. do 8. dubna daviscupové čtvrtfinále hostí, bude 13 500 míst denně. Na každý den šlo do prodeje téměř 10 tisíc lístků. "V úterý ráno jich na terminálech zbývalo posledních 800 na jednotlivé dny a většina zmizela za dvě hodiny," informuje Tejkal.

Ani když tu na podzim 2007 hráli Švýcaři v čele s tehdejší jedničkou Federerem, nebyl o vstupenky takový zájem, byť se už tehdy povedlo zápas vyprodat. Přesto byly potom v hale stovky prázdných míst.

"My nedisponujeme jen klubovými místy, které musí O2 arena povinně držet až do doby deseti dnů před akcí," podotýká Miroslav Černošek, šéf agentury, která zápas organizuje.

"Jinak ale šly do prodeje všechny lístky s výjimkou lóží a míst, která jsou určená pro naše reklamní partnery nebo která ITF blokuje pro Srby."

Srbská strana původně požadovala 10 procent vstupenek, až později ze svých nároků slevila. "Ale neživil bych moc nadějí, že se nějaké lístky ještě objeví," tvrdí Tejkal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze