Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Djokovič oslavil výhru nad Štěpánkem legráckami a „soubojem“ s McEnroem

John McEnroe (vlevo) a Novak Djokovič | foto: AP

8 2009
Hned dva Johnové McEnroeové se ve stejnou chvíli ocitli na kurtech US Open. Ne, nekoná se revoluce ve fyzikálních zákonech. To si jen Novak Djokovič krátce po duelu s Radkem Štěpánkem zaskotačil, když imitoval legendárního tenistu. A padesátiletý Američan jeho žerty přijal. Okamžitě vstoupil na dvorec a s Djokovičem sehráli improvizovanou miniexhibici.

Dva z největších showmanů světového tenisu tak odměnili nečekaným přídavkem třiadvacet tisícovek diváků, kteří zůstali US open věrni i krátce před půlnocí a sledovali hru kočky s myší. 6:1, 6:3 a 6:3. Tak snadno světová čtyřka Djokovič rozprášil naději Radka Štěpánka na čtvrtfinále. Více o duelu českého tenisty s Djokovičem naleznete zde: Čeští tenisté se s US Open loučí. Štěpánek i Kvitová vypadli v osmifinále

Žertovný přídavek načal Djokovič, když si po snadném vítězství dovolil legrácku: v parodii na Johna McEnroea imitoval jeho podání a poté křikl na uprázdněný umpire pro rozhodčího: "To nemyslíte vážně!"

Jenže McEnroe se nenechal zahanbit. Opustil stanoviště pro televizní komentátory a s raketou v ruce vyzval Djokoviče na tenisový souboj. Komediální nadsázku ale čtyřnásobný vítěz newyorského grandslamu neopustil. Po neúspěšném servisu "vztekle" mrštil raketou.

Novak Djokovič a John McEnroe si zahráli na US Open improvizovanou miniexhibici.

Po několika míčích "duel" mezi padesátiletým Američanem a dvaadvacetiletým Srbem skončil úsměvem obou hráčů i smíchem z publika. A vítěz? Na body se jím nepochybně stal McEnroe, který se dočkal soupeřova uznání za brilantní volej.

"Když je správný moment, tak to přijde spontánně," odpovídal pobaveně Srb, který už dříve neváhal a do tenisových výměn nastoupil ve stylu Rafaela Nadala, ale i Marie Šarapovové. Zápasových klauniád se však už vzdal. Slíbil, že zapracuje na své soustředěnosti.

"Byla to opravdová zábava, davům se to líbilo. Od Johnnyho to byla laskavost, že sešel dolů," shrnul Djokovič, který navrch poděkoval obecenstvu za přízeň. Má důvod si New York udobřovat. Před rokem tu porazil místního oblíbence Andyho Roddicka a nepřejícně naladěnému publiku odpověděl negativní reakcí. Od této chvíle je ale minulost zdá se zapomenuta.

Na Djokoviče teď čeká duel o semifinále proti Fernandu Verdascovi ze Španělska. John McEnroe znovu usedle do komentátorské kabiny a bude svými břitkými poznámkami stírat své nástupce - Djokoviče nevyjímaje.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze