Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Lipně se sejdou vyznavači jízdy v peřejích

Momentka z vodácké akce na Lipně. | foto: hydromagazin.cz

20 2015
Pátečními tréninkovými jízdami odstartuje tradiční největší česká vodácká akce na Lipně. Stejně jako každý rok se v peřejích přírodního kanálu bude mimo volného splouvání soutěžit i v řadě jiných disciplín, včetně populárního Devils Extreme Race. Aktuálně je přihlášeno 50 závodníků z 9 zemí.

Základna závodu bude jako v minulých letech na hřišti v Loučovicích, kde bude nachystáno rozmanité občerstvení, koncerty kapel sjednocené pod hlavičku hudebního festivalu Lipno 2015, odpočinkové zóny, atrakce a také spousta místa na zaparkování vozu, postavení přístřeší a přespání. Cena za osobu je symbolických 100 Kč za celý víkend. Kapacita areálu je 3000 osob

Samotný závod se uskuteční v sobotu. V deset hodin začne kvalifikace „u rampy“ před hotelem Kylián a ve 12 hodin by mělo následovat velké finále, do kterého postoupí nejlepších 32 jezdců z kvalifikace.

Na večer je nachystán ještě speciální závod nazvaný „Dam to Dam RACE“, tedy závod s hromadným startem, který začne pod hrází Lipno 1 a skončí nad hrází Lipno 2. V neděli pak svoje síly tradičně poměří tříčlenné týmy v team race.

Další podrobnosti najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze