Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dívka, která chtěla porážet muže, už to dokázala

Adventure golf - AGHB Open 2009, Olivia Prokopová. | foto: Jiří Heller

1 2009
Jarní předsevzetí Olivie Prokopové, zázračné dívky s putterem, jsou naplněna. Čtrnáctiletá dívka vyhrála první velký domácí turnaj v adventure golfu a nestačil na ni žádný dospělý.

Disciplína, v tuzemsku donedávna nepříliš známá, má ve vítězce čtyřnásobnou mistryni světa. Až dosud vítězila především v zahraničí, po vzniku prvního českého hřiště v Horním Bezděkově nedaleko Unhoště se konečně od letoška může prosazovat i doma.

Víkendový AGHB Open 2009 byl ještě spíš domácím podnikem, ale hlavní rozhodčí Jan Prokop o něm prohlásil, že byl "uspořádán a sehrán na vysoké sportovně-společenské úrovni" a podmínky byly "srovnatelné s vrcholnými akcemi v zahraničí". Otec vítězky má bohatou možnost srovnání, s dcerou projel už stovky turnajů po světě, včetně USA, kde se adventure golfu nebývale daří.

Disciplína, která je vynikajícím tréninkem patování, má za sebou generálku na mezinárodní turnaje Czech Championship 2010 a Czech Open 2010, jimiž se republika zařadí mezi státy s nově budovanou tradicí jedné z disciplín dráhového golfu. Zaštiťuje ji organizace Czech Minigolf Open System Association.

Olivia Prokopová je klenot českého adventure golfu. Ovládla všechny kategorie - juniory, ženy, pro (před Milanem Sýkorou a Markem Špidrou) i open. V Horním Bezděkově soutěžili také žáci, svého vítěze má i kategorie družstev. Jak jinak, než Putt Golf Club Starlife, jehož je mladá rakovnická dívka členkou.

Adventure golf - AGHB Open 2009, Olivia Prokopová.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze