Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diváci se na golfové Czech Open dostanou zdarma

Diváci sledují Miguela Ángela Jiméneze, tvář loňského ročníku turnaje v Čeladné. | foto: Martin Kabát

7 2010
Dvě důležité novinky oznámili organizátoři letošního Czech Open. Diváci budou mít vstup zdarma a hrát se bude na stejném hřišti jako loni. Ohlášená varianta "Middle Course" by byla příliš riskantní.

O návratu ke hřišti z roku 2009 rozhodla návštěva španělského ředitele Miguale Vidaora v Čeladné. "Nové jamky patnáct a šestnáct nebyly v důsledku tuhé zimy a jarních povodní v odpovídající kondici," uvedl mediální manažer turnaje Vít Koďousek.

Logo golfového Czech Open 2010.Aby se vyhnuli riziku případné nespokojenosti předních profesionálů se stavem hřiště, zavedou je pořadatelé na sedmnáct jamek Old Course a osmnáctou přidají ze zdejšího New Course. To už znají účastníci loňského ročníku.

Promotérská společnost Quirit Alfa se zároveň rozhodla zpřístupnit srpnový turnaj divákům bez vstupného.

Motivací je dát mu prvotřídní kulisu. "Chceme, aby přišlo co nejvíc diváků," řekl hlavní promotér Stephen A. Flanagan. "Doufáme, že díky volnému vstupu sem přijedou golfoví fanoušci z celé České republiky a vytvoří ještě lepší atmosféru, než jaká byla na turnaji loni."

Moravia Silesia Open 2009 - jamka č. 18

Moravia Silesia Open 2009 - jamka č. 18

Kdo bude chtít od 19. do 22. srpna navštívit Prosper Golf Resort v Čeladné, po registraci na oficiálních stránkách turnaje www.czechopen2010.cz získá na svou e-mailovou adresu identifikační číslo. Následně si vyzvedne elektronickou vstupenku k volnému vstupu na turnaj European Tour.

Volná jsou stále ještě i místa v pro-am turnaji. Bude se hrát tak jako většina před akcemi evropských profesionálů v herním formátu "all birdies count". V něm každý hraje svým míčem a počítají se jen výsledky lepší než par.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze