USK v Eurolize končí před branou Final Four, na ruského obra nestačil

Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály s Jekatěrinburgem i domácí čtvrtfinálový zápas v Eurolize a čtvrtou účast ve Final Four za sebou nepřidají. Favorizovaný ruský tým zvítězil 73:54 a sérii vyhrál 2:0 na zápasy.

L18u22d81ě23k 26V81i84n39č 6705387683696

Trenérky Hejkové si vážím, ale ... Jak včera "vyjela" na Voráčkovou, která sice chybovala, ale ke ztrátě ta chyba nevedla, oproti zbytečný ztrátám jiných, tak tomu nerozumím. Nerozumím proč si nevzala OČ :-P, v posledním útoku druhé čtvrtiny ???. Vyjadřovat se k nenasazení mladých je zbytečné. Když vezmu jen tyto poslední dva zápasy, tak v Rusku bylo dost prostoru od chvíle kdy bylo utkání rozhodnuto a včera určitě mohla každá na dvě minuty (v závěru) nebo třeba jen jednu okusit jaké to je zahrát si proti takovým Hráčkám. Na lavičce se hrát nenaučí.

+1/0
8.3.2018 9:46

J97a97k61u27b 70Š44o50l76c 8441908604475

Slušná sezóna. Na ruské Godzilly to stačit nemůže, zázrak z roku 2015 se stane ,tak jednou za deset let, ale páté šesté místo v Evropě je skvělé. Pokud udrží tým, případně jednu dvě posily, tak Final 4 není vyloučené.

0/0
8.3.2018 7:48

T54o12m90á17š 22F64u74k40s69a 9450118756566

Holky se praly statečně. Těžko jim něco vytýkat, hráčky Jekatěrinburgu jsou světová extratřída. Bonner ani nechyběla, naopak dostala větší prostor Leticia, která doufám v budoucnu převezme úlohu hlavní rozehrávačky . Co mě však irituje, je neschopnost a neochota rozvíjet mladé české hráčky. Ruský trenér na posledních 5 minut klidně pošle do zápasu celou lavičku ať se otrká a Hejková nic a tak to je každý Euroligový zápas. Ona umí koučovat hvězdy, které bez problémů seřve a ony jí berou, ale mladé holky potřebují taky trochu důvěry a občas povzbudit. To v USK nevidím. Výsledkem je že Voráčková, když se dostane na tři minuty do hry, je tak vyklepaná, že dělá jednu chybu v obraně za druhou a místo zakončení protiútoku 1na1, radši zastaví a předá odevzdaně balón. Proklamace před sezónou jak se budou zapojovat do sestavy mladé Češky byla naprosto prázdná. Nasazovat je pouze do ligových zápasů je málo....

+2/0
8.3.2018 8:40

J66a34k83u44b 76Š48o28l33c 8771148174895

Vzhledem k tomu, že většina euroligových zápasů byla vyrovnaná, tak moc možností k nasazování nezkušených hráček nebylo. Snad mohla častěji hrát Kar. Elhotová, ale dovnitř týmu nevidím. I trenér PSG poslal proti Realu na závěr defenzivního záložníka, aby z toho nebyla ostuda. Prohrát o 20 nebo 35 je přeci jen rozdíl.

0/0
8.3.2018 8:49

T86o55m57á71š 54F73u27k60s44a 9670248896766

Možnosti byly, stačilo chtít. Nevím jaké má Hejková zadání majitele, ale působí na mě jako hrozná konzerva. V případě, že už je porážka neodvratná, je určitě lepší riskovat, že se hra úplně sesype (taky se může zvednout) než nechat lavičku sedět . Jak jinak má nabrat zkušenosti ? Cítit se jako součást týmu, to je to co ty mladé holky především potřebují.

T41o67m51á42š 24F76u97k82s26a 9350198266676

A proč by měly hrát jenom, když o nic nejde? Strategie, kdy se hraje v sedmičlenné rotaci s minutáží některých hráček 40 minut, je chybná.

+2/0
8.3.2018 12:36

J25a70k82u24b 22Š97o19l92c 8661588424645

Možná máte pravdu, možná ne. Ale docela věřím paní Hejkové, že ví, jaká strategie přinese nejlepší výsledek. Euroliga není místo pro nějaké sbírání zkušeností, tam jde o výsledek teď a hned a mají hrát ty nejlepší. Spousta ženských týmů ale využívá v rotaci sedm osm hráček, a to i ty špičkové.